Nowe marki w sezonie 2017/2018

Nowe marki w sezonie 2017/2018

Stara zabawa, nowi gracze. Nie odkrywamy Ameryki jednak w nadchodzącym sezonie na szersze wody wypłyną świeże na rynku snowboardowym marki. Nie są to producenci szczególnie nowi jednak to dopiero rok 2018 jest dla nich poważnym testem i szansą.


Na pierwszy rzut idzie Public Snowboards czyli nowy brand założony przez Joe Sexton’a. Sam Sexton przez wiele lat był kojarzony jako ikona stylu ze stajni Stepchild Snowboards a jego pro model Jibstick był bardzo popularnym wyborem ulicznych riderów. W styczniu tego roku w mediach społecznościowych przewijać zaczęły się zajawki dotyczące nowego gracza na rynku snowboardowym jednak dopiero pod koniec stycznia Joe Sexton wraz ze znanym z jazdy dla Ride Snowboard i Stepchild Darrellem Mathesem ogłosili narodziny Public Snowboards. Nieco psychodeliczna grafika i tylko dwie propozycje modeli desek – tak przedstawia się oferta tego brandu skierowanego bez wątpienia w stronę jibbowo-parkową. Do dyspozycji potencjalnych odbiorców Joe Sexton przekazuje modele Therapy i Opinion z czego pierwszy jest typowym camberem natomiast druga deska to miękki flat rocker zadowalający miłośników jibbingu. Bez wątpienia dobrym krokiem marki jest przechwyt kolejnego ważnego gracza, który po rozpadzie marki Technine zasilił szeregi Public Snowboards. Chodzi tu o Chrisa Bradshawa, który w następnym sezonie pomoże w promocji tego nowego brandu.

Public SnowboardsPublic Snowboards TherapyPublic Snowboards OpinionPublic Snowboards 5Public Snowboards 4Public Snowboards 3Public Snowboards 2


Kolejnym brandem, który będzie starał przebić się na snowboardowym rynku jest mający już za sobą pierwsze sezony Fix Bindings. Marka, której założycielem jest Jason Broz wypuściła na szerokie wody swój kompozytowy model wiązań, który w swojej regulacji jest totalnie bez narzędziowy. Wiązania te zyskały bardzo pozytywne opinie wśród testujących riderów, którzy podkreślali ich wysoką responsywność, niespotykaną zazwyczaj w produktach z tej półki cenowej. Obecnie w lookbook’u tej marki mamy trzy modele wiązań: Truce, January oraz X-lock. Riderami Fix Bindings są między innymi znany z Capita Snowboard – Andrew Burns.

Fix BindingsFix Bindings X-lockFix Bindings The Truce Bindings


Ważnym graczem na rynku europejskim powinna po kilku cichych sezonach stać się również Vimana Snowboard. Marka założona przez fińskiego weterana Markku Koski ma oferować deski do szeroko pojętego freestyle’u. Do tej pory ze względu na restrykcyjne warunki handlowe deski tej marki dostępne były głównie na rynkach skandynawskich. W ofercie marki mamy kilka modeli desek:

- typowo budżetowy model Continental o flexie 5 będący typową maszyną all mountain freestyle

- idealny, ciekawy graficznie jibbowo – backyardowy model Pharomana, flex 6

- sztywny, skierowany na duże kickery model Motherbrain, flex 8

- camberowy, bardzo uniwersalny twin tip flex 8, najwyższy model w kolekcji Vufo

Vimana Snowboard


Wspominając o tym brandzie nie sposób zapomnieć o bardzo ciekawym, wszechstronnym team’ie obejmującym takie nazwiska jak: Austbo, Koskki oraz doskonały damski przechwyt – jeżdżącą do niedawna dla Burton Snowboards, Enni Rukajarvi.

Enni Rukajarvi