Buty snowboardowe dla dzieci – jaki model będzie najlepszy?

Buty snowboardowe dla dzieci – jaki model będzie najlepszy?

Chcesz zabrać swoje dziecko na snowboard? Sprawdź, jak dobrać dla niego odpowiednie buty i na co uważać podczas wyjazdu.

Dzieci bardzo chętnie zaczynają swoją przygodę z zimowymi sportami właśnie od snowboardu. Na stokach funkcjonuje wiele szkółek snowboardowych, stoki przystosowane do nauki jazdy oraz specjalnie przygotowane wyciągi. Podczas, gdy Ty będziesz jeździł na desce lub nartach, w tym czasie Twoje dziecko będzie uczyć się podstaw snowboardu podczas zajęć z instruktorem. Sprzęt dla dzieci musi być idealnie dopasowany. Nie należy kupować zbyt dużego sprzętu – deski, butów czy kasku. Dzieci do 16 roku życia mają obowiązek nosić na stoku kask.

Początkowo, kiedy dziecko dopiero się uczy i jeszcze nie wybrało sportu, który bardziej je interesuje lepiej sprzęt po prostu wypożyczać. Jeśli chcemy wyposażyć dziecko na stok powinniśmy kierować się poniższymi zasadami:

  1. Dopasowanie – buty nie mogą być za duże lub uciskać stopę dziecka.
  2. Amortyzacja – zwracamy uwagę na rodzaj podeszwy
  3. Izolacja termiczna – dodatkowe ocieplenie nie tylko buta, ale również wkładki.

Producenci butów snowboardowych zadbali nie tylko o kobiety, ale również o bardzo dużą grupę młodych sportowców. Buty z tej kategorii najczęściej oznaczone są hasłem JUNIOR.

Buty dla dziecka powinny mieć niższy flex od 1-4 w 10 stopniowej skali. Poza tym powinny być wyposażone w łatwy i szybki system sznurowania. Najlepiej typu pociągnij i zapnij.