BUTY SNOWBOARDOWE DLA DZIECI – JAKI MODEL BĘDZIE NAJLEPSZY?

BUTY SNOWBOARDOWE DLA DZIECI – JAKI MODEL BĘDZIE NAJLEPSZY?

Instruktorzy i fizjoterapeuci są zgodni, że już nawet 3 lub 4 letnie dziecko może próbować swoich sił na snowboardzie. Żeby wszystko miało sens należy traktować to jako wstęp do nauki i przede wszystkim zabawę. Każde dziecko rozwija się inaczej, dlatego rolą rodziców jest określenie na jakim poziomie są motoryczne umiejętności naszej pociechy. 5 i 6 latki są za to w stanie wykonać kilka czynności równocześnie i tu szansa na złapanie snowboardowego bakcyla staje się większa. Pierwsze ślizgi, oswojenie z deską i przyjemna zabawa na świeżym powietrzu sprawia, że dzieci coraz chętniej zaczynają swoją przygodę z zimowymi sportami właśnie od snowboardu.

Ośrodki narciarskie w Polsce i Europie szybko zaadaptowały się do coraz to niższego wieku małych narciarzy i snowboardzistów. Na stokach funkcjonuje wiele szkółek snowboardowych ze specjalnymi programami dla maluchów. Łatwe, płaskie i szerokie trasy oraz specjalnie przygotowane wyciągi pozwalają na bezpieczną naukę jazdy na snowboardzie. Mnóstwo instruktorów z chęcią przejmie opiekę nad Twoim dzieckiem podczas gdy Ty będziesz mógł sam poszaleć na snowboardzie.

ODPOWIEDNI ROZMIAR BUTÓW SNOWBOARDOWYCH DLA DZIECI

Kluczem do powodzenia nauki na snowboardzie jest odpowiedni sprzęt. Kiedy stoisz przed wyborem butów snowboardowych dla dziecka niezwykle ważne jest żeby nie przesadzić z rozmiarem. Zbyt małe buty snowboardowe będą niewygodne, szybko zmęczą stopy i sprawią, że będą one zimne. Z kolei zbyt duże buty utrudnią dziecku kontrolę nad deską snowboardową i cała zabawa stanie się fiaskiem. … a przecież chodzi o zmaksymalizowanie naszym dzieciakom frajdy i radości z jazdy na snowboardzie.

Zarówno sprzedawcy jak i producenci butów snowboardowych dla dzieci mają świadomość szybko rosnących stópek. Część butów od razu wyposażona jest w wypełniającą wkładkę, która zmniejsza objętość buta. Jest to świetne rozwiązanie, bo buta można dopasować do rosnącej stopy dziecka nie odbierając mu przy tym kontroli nad deską i dobrej zabawy.

Pamiętajmy, żeby dokładnie zmierzyć dziecku obie stopy zanim zamówimy buty snowboardowe. Najlepiej wykonać to odrysowując stopy na kartce papieru. Do podanego wyniku należy dodać do max 2 cm. Wszystkie modele znajdujące się na sklepie snowboardowy.pl posiadają rozmiarówkę podaną w centymetrach.

snowboard dla dzieci deska snowboardowa

Jeśli nie wiecie jak poprawnie zmierzyć buty lub długość stopy sprawdźcie nasz artykuł w poradniku

KONSTRUKCJA BUTÓW SNOWBOARDOWYCH DLA DZIECI

Buty snowboardowe dla dzieci muszą być przede wszystkimi miękkie i wygodne. Producenci wiedzą o tym doskonale dlatego nowe buty snowboardowe tworzone są w sposób maksymalizujący dzieciom pozytywne doznania związane z jazdą na snowboardzie. Konstrukcja butów snowboardowych dla najmłodszych adeptów snowboardu zazwyczaj składa się tylko z jednego buta. Nie mamy tu wyciąganego linera wewnętrznego, ponieważ ta stanowiłaby dodatkową barierę, z którą dziecięca anatomia i niewielka waga nie poradziły by sobie. W przypadku starszych juniorów i wyższych rozmiarów butów linery wewnętrzne są już zdecydowaną koniecznością. Takie dziecko jest sprawniejsze i bardziej świadome swoich ruchów na desce snowboardowej.

Zwracajmy też uwagę na to jak wykonana jest podeszwa w butach snowboardowych dla juniorów. Powinna być zrobiona z lekkiej pianki, z dodatkami antypoślizgowej gumy czy specjalnie profilowanego bieżnika. To zagwarantuje lepszą przyczepność i stabilność po zejściu z deski.

buty snowboardowe dla dzieci ride     buty snowboardowe dla dzieci ride     buty snowboardowe dla dzieci salomon boa     buty snowboardowe dla dzieci salomon boa

SYSTEM SZNUROWANIA BUTÓW SNOWBOARDOWYCH DLA DZIECI

Producenci butów snowboardowych rozumieją bolączki maluchów, które średnio radzą sobie z odpowiednim zawiązaniem butów. Duża część modeli juniorskich butów snowboardowych posiada szybki systemy sznurowania.

SYSTEM BOA – rewelacyjny szybki system zawiązywania butów, świetnie sprawdza się zarówno w butach dla dorosłych snowboarderów jak i dla maluchów. Dzięki obrotowej korbce nasze dziecko jest w stanie zawiązać buta mocno i precyzyjnie a do tego samodzielnie! Ściągnięcie butów jest równie proste, wystarczy jedno kliknięcie.

buty snowboardowe dla dzieci     buty snowboardowe dla dzieci

SZYBKI SYSTEM – w zależności od firmy i modelu jest to jedna lub dwie plecione linki poprowadzone przez całość buta. Umożliwiają szybkie zasznurowanie bez konieczności wkładania dużej siły. Sznurki od zapięć montuje się później na specjalnych szlufkach z boku buta. System jest lubiany przede wszystkim przez nieco starsze dzieciaki.

buty snowboardowe salomon     buty snowboardowe salomon

SZNURÓWKA – najbardziej popularna i przede wszystkim najtańsza forma sznurowania w butach snowboardowych. Wymaga nieco siły aby poprawnie zawiązać buta ale nie rujnuje rodzinnego budżetu. Pamiętajcie, że Wasze dziecko będąc na obozie sportowym zawsze może poprosić kogoś o dociągnięcie butów.

buty snowboardowe dla dzieci     buty snowboardowe dla dzieci

FLEX BUTÓW SNOWBOARDOWYCH DLA DZIECI

Buty snowboardowe dla dzieci posiadają stosunkowo niższy flex niż modele dla dorosłych snowboardzistów. Najmłodszym adeptom snowboardu oraz drobnym dzieciom wybierajmy modele o flexie 1-2, a starszym nawet 3 i 4.

Pamiętajcie, żeby zawsze traktować początki jazdy na snowboardzie jako dobrą zabawę. Zachęcajmy dziecko i stwórzmy mu poprawne warunki sprzętowe tak aby maksymalnie szybko złapało snowboardowego bakcyla. Być może kiedyś będzie to jego życiowa pasja!

Zapoznaj się z ofertą butów snowboardowych dla juniorów w sklepie snowboardowy.pl

Napisz odpowiedź