RODZAJE KASKÓW SNOWBOARDOWYCH

RODZAJE KASKÓW SNOWBOARDOWYCH

Z roku na rok na stokach przybywa narciarzy i snowboardzistów a co za tym idzie robi się tłoczno i mniej bezpiecznie. W górach liczą się już nie tylko nasze umiejętności ale również poziom jazdy innych użytkowników stoku. W okresie świątecznym czy w ferie zimowe gdy ośrodki narciarskie przeżywają oblężenie o wypadek nie trudno. Dlatego nie ulega wątpliwości, że kask jest niezbędnym wyposażeniem każdego narciarza i snowboardzisty. W Polsce tylko dzieci do 16 roku życia mają obowiązek nosić kask narciarski, dorośli decydują się na to dobrowolnie. Cieszy więc fakt, że rośnie świadomość wśród narciarzy i snowboardzistów, a z roku na rok liczba osób decydujących się na jazdę w kasku narciarskim zwiększa się. Należy pamiętać, że oprócz oczywistej poprawy bezpieczeństwa kask zapewnia również odpowiednią temperaturę głowy i komfort w trakcie jazdy.

RODZAJE KASKÓW

W wielu sklepach i u wielu producentem możecie spotkać się z hasłem kask snowboardowy i kask narciarski. Poza wyglądem i designem nie ma żadnych różnic, tak więc spokojnie narciarz może jeździć w kasku snowboardowym i na odwrót. Istotniejsze jest to jaka konstrukcja jest dla nas bardziej wygodna.

KLASYCZNE KASKI SNOWBOARDOWE

Klasyczne kaski snowboardowe to te spotykane najczęściej na stokach. Posiadają różne kształty, od bardziej zaokrąglonych po te bardziej smukłe. Chronią przede wszystkim czaszkę i czoło. Posiadają miękkie nauszniki, które nie wpływają znacząco na odbiór dźwięków z otoczenia. W klasycznych kaskach narciarskich pole widzenia nie jest zawężone. Snowboardziści częściej kupują kaski w typie tzw. orzecha, gdzie skorupa jest bardziej zaokrąglona. Takie kaski bardziej chronią potylice a ich wygląd jest zdecydowanie bardziej nowoczesny. Klasyczne kaski narciarskie i snowboardowe polecamy szczególnie osobą które jeżdżą rekreacyjnie oraz tym na bardziej zaawansowanym poziomie. Dobrze dopasowane pozwolą na komfortową i bezpieczną jazdę na nartach przez cały dzień.

Kask snowboardowy Salomon Brigade     Kask snowboardowy Salomon Brigade     Kask snowboardowy Salomon Cruiser2+     Kask snowboardowy Salomon Cruiser2+

 Pełną ofertę kasków snowboardowych znajdziesz tutaj

KASKI NARCIARSKIE Z TWARDYM UCHEM

...no właśnie – narciarskie. Na polskich stokach ciężko spotkać snowboardzistę jeżdżącego w tzw. twardym uchu. Warto jednak wiedzieć, że takie kaski są i cieszą się coraz większą popularnością. Kaski narciarskie z tzw. twardym uchem są dużo bardziej zabudowane od klasycznych modeli. Chronią nie tylko czaszkę i czoło ale również uszy i niekiedy szczękę. Tego rodzaju kaski narciarskie należy dobierać z niezwykłą starannością, ponieważ nie posiadają regulacji. Polecane są narciarzom nastawionych na szybką i agresywną jazdę oraz zawodowcom.

kaski narciarskie z twardym uchem

Jeśli przypadł Ci do gustu taki model przejdź do sklepu SKI24.PL

KASKI NARCIARSKIE Z WBUDOWANĄ SZYBĄ

To rozwiązanie zyskało w ostatnich latach na popularności ale również głównie wśród narciarzy. Choć ich cena może nieco przerażać to tak naprawdę jest to równowartość dobrego kasku i dobrej jakości gogli. Ceny wahają się od 400 zł do nawet 1200 w zależności od marki i modelu. Kaski narciarskie z szybą są niebywale praktyczne. Nie ma konieczności noszenia ze sobą gogli, znika więc problem ich poprawnego dopasowania do kasku. Duża część producentów sprzedaje swoje modele kasków narciarskich z dodatkową szybką w zestawie lub z szybą fotochromową. Kask narciarski z szybą to idealne rozwiązanie dla osób noszących okulary.

kask narciarski z szybą     kask narciarski z szybą

KASKI SNOWBOARDOWE DLA DZIECI

Kaski narciarskie i snowboardowe dla dzieci posiadają praktycznie taka samą konstrukcję jak modele rekreacyjne dla dorosłych. Kolorystyka jest oczywiście dostosowana do gustu młodych adeptów narciarstwa i snowboardu. Producenci często umieszczają na swoich produktach grafiki z kreskówek tak aby dzieci chętniej zakładały kaski. Dziecięce kaski snowboardowe są przede wszystkimi lżejsze, maja dodatkową wyściółkę aby dobrze przylegały do głowy i miękki pasek, który nie podrażania brody. Należy pamiętać, żeby nie kupować kasku o rozmiar większego. Podczas wypadku może on się przemieścić i narobić więcej kłopotu.

kask snowboardowy dla dzieci     kask snowboardowy dla dzieci

Pełną ofertę kasków snowboardowych dla dzieci znajdziesz tutaj

CENY KASKÓW NARCIARSKICH I SNOWBOARDOWYCH

Wybór kasków jest ogromny, ceny wahają się od 150 zł za podstawowy model do nawet 1200zł za najwyższe i najbardziej zaawansowane kaski. Należy pamiętać, że kask to nie jest rzecz na której powinniśmy oszczędzać. Odpowiednio dobrany kask zapewni bezpieczeństwo na kilka sezonów. Szerokim łukiem powinniśmy omijać kaski z supermarketów. Posiadają one absolutne minimum atestów, tak by były dopuszczone do sprzedaży.

Kasków snowboardowych szukajcie w specjalistycznych sklepach sportowych. Przykładowo dobrej jakości kask dla osób początkujących i średnio-zaawansowanych znajdziecie w sklepie snowboardowy.pl  w cenach od 249 zł

Nie wiesz jak dobrze dopasować rozmiar kasku snowboardowego? Sprawdź nasz artykuł

Napisz odpowiedź