TOP 5 NAJLEPSZYCH MODELI DLA POCZĄTKUJĄCYCH SNOWBOARDERÓW

TOP 5 NAJLEPSZYCH MODELI DLA POCZĄTKUJĄCYCH SNOWBOARDERÓW

Sprzętu zimowego na rynku jest naprawdę sporo i jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę ze snowboardem łatwo się w tym pogubić. Szereg poradników mówi o tym jaki profil będzie najlepszy do nauki, jakie technologie są istotne a czym raczej się nie przejmować. Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych modeli dla początkujących snowboarderów, które naszym zdaniem w szybkim tempie pomogą Ci doskonalić umiejętności, a przy tym nie zrujnują Twojego budżetu.

DESKA SNOWBOARDOWA HEAD RUSH

Deska snowboardowa Head Rush to najbardziej liberalna pozycja w lookbook’u Head Snowboards. Model ten jest najczęściej wybierany przez Panów, którzy stawiają pierwsze kroki na desce i szukają alternatywy cenowej dla ciągłego wypożyczania sprzętu na stoku. Head Rush to w pełni symetryczny twin, osadzony na profilu Rocka, czyli pełnym rockerze połączonym z płaskim odcinkiem pod wiązaniami. Deska snowboardowa dla początkujących musi być uniwersalna i łatwa w prowadzenia. Taki właśnie jest Head Rush! Niski flex oraz mocny rocker zminimalizuje ryzyko złapania krawędzi i znacznie ułatwi naukę skrętów. Deska snowboardowa Head Rush w swojej budowie opiera się na całej długości na rdzeniu Poplar Core z drewna topoli, który zabezpieczony jest przez laminat z włókna szklanego – Biaxial Cruiser Jacket. Model ten otrzymał również wytrzymały, niezawodny i łatwy w utrzymaniu tłoczony ślizg o wysokim poziomie absorpcji smaru.

deska snowboardowa head rush

Szczegółowy opis deski snowboardowej Head Rush

DESKA SNOWBOARDOWA SALOMON SUBJECT

Deska snowboardowa Salomon Subject  to doskonale wyglądająca i jeszcze lepiej jeżdżąca deska adresowana do snowboardzistów chcących rozpocząć swoja przygodę z zimowym szaleństwem. Model ten możemy określić jako bardzo wyrozumiały, zwrotny i nie stwarzający problemów na stoku. Corocznie odnotowujemy wzrost sprzedaży tej deski a kupujący określają swój wybór jako rozsądną alternatywę dla pierwszej, własnej deski snowboardowej. Deska snowboardowa Salomon Subject to kierunkowy twin, który pozwala na świetne prowadzenie nawet w trudnych warunkach. Pozwala na gładki i bezproblemowy przejazd nawet na zmuldzonym stoku i świeżym opadzie. Dzięki niezawodnej konstrukcji Flat Out Camber, czyli połączeniu flatu z camberem Salomon Subject jest stabilny i przewidywalny, a niski flex pozwoli na szybki progres umiejętności.

deska snowboardowa salomon subject

Szczegółowy opis deski snowboardowej Salomon Subject

DESKA SNOWBOARDOWA SALOMON PULSE

Model Salomon Pulse to idealna propozycja dla osób poszukujących pierwszej deski snowboardowej. Opracowana na bazie modelu Subject stanowi jego ulepszoną wersję. Profil Flat Out Camber jest wyjątkowo liberalną mieszanką, łączącą w sobie cechy desek płaskich oraz camberowych, dzięki czemu Pulse prowadzi się niebywale łatwo i stabilnie nawet w trudniejszych warunkach. Oblodzenia na stoku, muldy czy świeży opad nie ma najmniejszego znaczenia Pulse zaprowadzi Cię tam gdzie chcesz! Technologia Bite free edge, czyli lekko podniesione krawędzie względem podłoża sprawiają, że deska bardzo łatwo wchodzi w skręt a ryzyko złapania niechcianej krawędzi jest minimalne! Niski flex i wytrzymały ślizg wpływają na długą żywotność deski.

deska snowboardowa salomon pulse

Szczegółowy opis deski snowboardowej Salomon Pulse

DESKA SNOWBOARDOWA SALOMON CRAFT

Model Salomon Craft jest przeznaczony dla osób początkujących oraz średnio-zaawansowanych, które poszukują liberalnej i łatwej w prowadzeniu deski. Profil Rock Out Camber czyli połączenie zalet rockeru, camberu oraz flatu sprawia, że model ten jest niezwykle uniwersalny. Rocker na nosie i tailu ułatwia zmianę krawędzi i naukę nowych tricków, camber pod wiązaniami zapewnia szybkość reakcji i łatwość prowadzenia, a płaski odcinek poprawia stabilność przy większych prędkościach. Jeśli jeszcze nie wiesz czy Twoja jazda będzie zdominowana przez prędkość i technikę czy też freestylowe zabawy i skoki Craft to model idealny dla Ciebie. Średni flex modelu Craft pozwala na łatwiejszy i szybszy progres nie tracąc przy tym stabilności i reaktywności przy szybszej jeździe. Deska snowboardowa Salomon Craft posiada spiekany ślizg, który zapewnia równowagę pomiędzy dużymi prędkościami uzyskiwanymi dzięki twardej powierzchni a znakomitą absorpcją smaru.

deska snowboardowa salomon craft

Szczegółowy opis deski snowboardowej Salomon Craft

DESKA SNOWBOARDOWA LOBSTER SCHOPH ARTIST EDITION

Deski Lobstera są wybierane głównie przez snowboardzistów ukierunkowanych na freestylowaa jazdę dlatego też miększe modele, takie jak Schoph sprawdzą się świetnie jako instruktor podczas pierwszych dni na stoku. Fenomenalny profil TBT, wykorzystywany w deskach snowboardowych Bataleon sprawia, że nauka skrętów i płaskich tricków nigdy nie była tak prosta. Znaczne podniesienie krawędzi minimalizuje ryzyko nieprzewidzianego upadku i poprawia wyporność deski podczas jazdy w świeżym śniegu i trudnym terenie. Deski Lobster są niezwykle wszechstronne i rozwojowe. Doskonale poradzą sobie na niej osoby początkujące ale również średnio-zaawansowani riderzy poszukujący modelu do freestylowych poczynań. Model Lobster Schoph to kwintesencja deski do zabawy – gotowej również na rekreacyjna ­jazdę po stoku. Nie polecamy jej osobom, które w swojej jeździe na pierwszym miejscu stawiają duże prędkości. Cała reszta będzie bardzo zadowolona!

deska snowboardowa lobster schoph artist edition

Szczegółowy opis deski snowboardowej LOBSTER SCHOPH ARTIST EDITION

Nie wiesz jak dobrać deskę snowboardową? Przeczytaj nasz artykuł o prawidłowym doborze sprzętu

Kliknij i przejdź do Męskich desek snowboardowych lub Gotowych zestawów

Napisz odpowiedź