POKROWIEC NA SNOWBOARD - KTÓRY WYBRAĆ?

POKROWIEC NA SNOWBOARD - KTÓRY WYBRAĆ?

Wzmacniane ścianki, odizolowane kieszenie, stelaż z kółkami. Co tak naprawdę jest istotne w dobrze wykonalnym i funkcjonalnym pokrowcu? A może płacenie kilkuset złotych za pokrowiec to zbędny wydatek i lepiej wybrać najtańszą wersję?

Od tego w jaki sposób będziemy przewozić nasz sprzęt snowboardowy zależy jego żywotność i dobra kondycja. Deska snowboardowa wrzucona luzem do bagażnika dachowego po wyjęciu może posiadać dużo rys zarówno na laminacie jak i ślizgu. Z kolei niezapięte wiązania snowboardowe przygniecione przez krawędź innej deski lub narty możesz już wyciągnąć w częściach. Absolutną koniecznością jest posiadanie sprzętu spakowanego w pokrowiec na wszelkiego rodzaju zorganizowanych wyjazdach autokarowych a już tym bardziej samolotowych.

RODZAJ MATERIAŁU POKROWCA SNOWBOARDOWEGO

Do wykonania pokrowców i plecaków producenci stosują materiały poliestrowe o dużej wytrzymałości, zwykle z wodoodporną warstwą z PCV. Odmianą takiego materiału jest np. kodura czy poliester 600D. Zewnętrzna strona tkaniny jest chropowata, a wewnętrzna równa, jakby zalaminowana. Na rynku jest mnóstwo odmian kodury i poliestru, różnią się przede wszystkim grubością splotu i ceną. Wybierajmy te, które są ciaśniej splecione i zwarte. Poliester przez który widać prześwity jest mniej odporny na uszkodzenia mechaniczne i zdecydowanie szybciej się zużyje. Najtańsze pokrowce, których cena oscyluje w granicach 50 zł, tylko osłonią sprzęt przed zarysowaniami. Materiał jest na tyle słaby, że krawędź deski snowboardowej bez problemu może w nim zrobić dziurę, zwłaszcza jeśli zapakujemy do niego więcej, cięższych rzeczy. Wybierajmy tylko te pokrowce, które dostępne są w sklepach ze sprzętem zimowym. Jeśli potrzebujemy pokrowca tylko i wyłącznie do sporadycznego przewożenia deski snowboardowej w komfortowych warunkach jak samochód to w zupełności wystarczy nam budżetowa wersja. Jeśli weekendowe wypady na stok zdarzają się z dużo większą częstotliwością i niejednokrotnie wędrujemy ze sprzętem zaopatrzmy się w trwalszy pokrowiec.


WZMOCNIENIA WEWNĄTRZ POKROWCA SNOWBOARDOWEGO

Podstawowe pokrowce nie posiadają, żadnych dodatkowych wzmocnień. Te o poziom wyżej posiadają wzmocnienia na wysokości nose i taila deski, tam gdzie sprzęt najbardziej napiera na materiał. Najlepszą opcją są pokrowce snowboardowe, które posiadają całe wnętrze wzmocnione dodatkowym materiałem. Wyściółka jest z odpornego na uszkodzenia materiału, który znacząco wpływa na żywotność pokrowca i zdecydowanie lepiej chroni nasz sprzęt od zewnątrz. Takie pokrowce ze spokojem możemy umieścić w luku bagażowym w samolocie czy autokarze. Wzmacniane pokrowce są zazwyczaj większe i obszerniejsze dzięki czemu zapakujemy do niego nasz cały snowboardowy asortyment. Dodatkowo są one wykonane z nieprzepuszczalnego materiału, dzięki czemu mamy pewność, że nasze siedzenia w samochodzie pozostaną suche, nawet gdy nie oczyścimy deski ze śniegu.

pokrowiec na snowboard snowboardowy.pl     pokrowiec na snowboard drake

SPOSÓB OTWIERANIA POKROWCA NA SNOWBOARDOWEGO

Wydawać by się mogło, że to mało istna rzecz ale uwierzcie nam, że pokrowce z maleńkim otworem tylko z jednej strony do których wsuwa się deskę powinniście definitywnie odrzucić. Niewygodne, niepraktyczne, chyba ze co wyjazd przykręcamy wiązania na nowo i nie wkłądamy tam nic dodatkowego.

Większość pokrowców snowboardowych jest otwierana albo całkowicie na płasko albo w ¾ materiału. Obie wersje są wygodne zarówno w pakowaniu jak i przewożeniu sprzętu. Warto zwrócić uwagę na ilość zamków. Oczywiście posiadanie dwóch ułatwia sprawę otwierania i zamykania pokrowca ale co istotniejsze przy awarii jednego zamka zawsze mamy zapasowy.

pokrowiec na snowboard snowboardowy.pl     pokrowiec na snowboard drake     pokrowiec na snowboard

KIESZENIE BOCZNE

Przy wyborze dobrego pokrowca na snowboard warto zwrócić uwagę czy producent zadbał o zabezpieczenie drobniejszych rzeczy. Część pokrowców posiada jedną kieszeń, część dwie a nawet trzy dodatkowe kieszenie. Większość z nich jest odizolowana od zawartości wewnętrznej pokrowca. Śmiało można tu więc wkładach rękawiczki, odzież czy nawet gogle. Pokrowiec z wodoodpornymi i odizolowanymi kieszeniami sprawdzi się gdy po całym dniu na stoku chcemy gdzieś umieścić nasze mokre rękawice czy chusty.

pokrowiec na snowboard     pokrowiec na snowboard     pokrowiec na snowboard drake

UCHWYTY DO PRZENOSZENIA POKROWCA SNOWBOARDOWEGO

Pokrowce snowboardowe przeważnie mają dwa typy uchwytów. Długi, regulowany pas umożliwia noszenie torby ze sprzętem na ramieniu, co jest zdecydowanie bardziej wygodne jeśli mamy do pokonania kawałek drogi lub inna walizkę pod ręką. Producenci wyposażają pokrowce również w małe uchwyty odpowiednie, żeby sprzęt nieść w dłoni. Niektóre firmy umożliwiają przekształcenie swojego pokrowca w plecak. Dzięki specjalnie zamontowanym paskom można spokojnie nieść sprzęt na plecach. Jest to jednak rzadko spotykane.

pokrowiec na snowboard     pokrowiec na snowboard     pokrowiec na snowboard

POKROWIEC SNOWBOARDOWY Z KÓŁKAMI

Typ pokrowca, który zdecydowanie nie należy do najtańszych. Są to jednak pokrowce tworzone z bardzo dobrych materiałów, wzmacniane i starannie wykonane. Poliuretanowe kółka są trwałe i odporne na uszkodzenia. Pokrowiec snowboardowy na kółkach sprawdzi się idealnie dla ridera, który często podróżuje z deską lub lata samolotem. Wzmacniane wnętrze pozwala na 360-stopniową ochronę zawartości. Pokrowiec na kółkach jest niezwykle wygodny i umożliwia łatwe i komfortowe przemieszczanie się ze sprzętem. Nawet jak pokrowiec będzie zapakowany po brzegi nie będziemy musieli go podnosi a jedynie ciągnąć. Wadą może się tu okazać jego gabaryt,. Stelaż takiej torby znacząco zabiera miejsce w bagażniku.

pokrowiec na snowboard z kółkami          Pokrowiec snowboardowy z kółkami Drake Padded     

Sprawdź naszą ofertę pokrowców snowboardowych

Napisz odpowiedź