CO SPAKOWAĆ NA WYJAZD SNOWBOARDOWY?

CO SPAKOWAĆ NA WYJAZD SNOWBOARDOWY?

Urlop zimowy planujemy zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem. Wcześniej kompletujemy niezbędny sprzęt, oddajemy deskę do serwisu, robimy przegląd odzieży. Niezależnie czy jedziemy na zorganizowany wyjazd z biurem podróży czy wybieramy samodzielną podróż są rzeczy, mniej i bardziej oczywiste, które przydają się na nartach. Warto więc o nich pamiętać i spakować do torby, by cieszyć się świetnym urlopem!

1. SPRZĘT SNOWBOARDOWY

Oczywiście w podstawowym ekwipunku snowboardera powinien znaleźć się sprzęt snowboardowy.

deska snowboardowa z wiązaniami

buty snowboardowe

kask snowboardowy

gogle

pokrowiec na snowboard

2. ODZIEŻ SNOWBOARDOWA

Nasza główna garderoba podczas zimowego wypadu na snowboard powinna być wygodna i ciepła. W górach warunki pogodowe mogą szybko się zmieniać, dlatego powinniśmy być przygotowani zarówno na siarczysty mróz jak i lekki mrozik skąpany w zimowym słońcu. Niezbędne są:

- kurtka snowboardowa

- spodnie snowboardowa

bielizna termoaktywna (koszulka, kalesony)

- polar lub ciepła, techniczna bluza

skarpety snowboardowe

rękawice snowboardowe – jeśli posiadamy warto zabrać ze sobą dwie pary, najlepiej o różnej grubości.

kominiarka lub chusta na szyje

3. SPRZĘT DO SAMODZIELNEGO SERWISOWANIA DESKI SNOWBOARDOWEJ

Jeśli chcemy w pełni wykorzystać potencjał naszego sprzętu i ośrodka narciarskiego, do którego się wybieramy niezbędny jest sprzęt do serwisowania. Po świeżym opadzie śnieg będzie przyklejał się do nienasmarowanego snowboardu lub po prostu deska będzie zbyt wolna na stoku. Jeśli posiadamy profesjonalne żelazko zabierzmy je razem z woskiem na różne warunki śniegowe, szczotkę i cyklinę. Jeśli to dla Was zbyt pracochłonne zawsze można skorzystać ze smaru instant, który szybko i łatwo się rozprowadza. Warto również zaopatrzyć się w mały, kompaktowy śrubokręt tak by zawsze mieć dobrze dokręcony sprzęt.

  https://snowboardowy.pl/akcesoria/21918-smar-snowboardowy-w-aerozolu-mentolowy.html?utm_source=BLOG%20SNOWBOARDOWY&utm_medium=BLOG%20SNOWBOARDOWY&utm_campaign=CO%20SPAKOWA%C4%86%20NA%20WYJAZD%20SNOWBOARDOWY%3F   https://snowboardowy.pl/srubokrety/22068-srubokret-dakine-stance-driver.html?utm_source=BLOG%20SNOWBOARDOWY&utm_medium=BLOG%20SNOWBOARDOWY&utm_campaign=CO%20SPAKOWA%C4%86%20NA%20WYJAZD%20SNOWBOARDOWY%3F

4. GRZAŁKI DO BUTÓW NARCIARSKICH

Gdy nie ma mrozu śnieg staje się mokry i ciężki i może okazać się, że przez skorupę butów przedostanie się woda. Grzałki sprawdzą się świetnie jako osuszacz i dodatkowo uprzyjemnią poranne zakładanie, ciepłych i suchych butów.

GRZALKI DO BUTÓW NARCIARSKICH

5. KREM Z FILTREM

W wysokich górach należy pamiętać o odpowiedniej ochronie skóry i oczu przed promieniowaniem. Nawet jeśli nie ma typowej „lampy” słońce przenika przez chmury i odbija się od śniegu. Brak skutecznej ochrony może skończyć się poparzeniem skóry i problemami ze wzrokiem. Używajmy więc tłustych kremów z wysokim filtrem oraz pomadki do ust.

KREM Z FILTREM NA ZIME

6. OKULARY PRZECIWSŁONECZNE

Podobnie jak krem z filtrem okulary blokują szkodliwe promieniowanie UV. Przydadzą się zarówno do jazdy w słoneczne dni jak i chwilowej przerwy na stoku.

7. MAŁY PLECAK

Mały plecaczek przyda się do codziennego użytkowania na stoku. Można w nim schować napój, słodkie przekąski, okulary przeciwsłoneczne czy rękawiczki na zmianę.

plecak burton

8. APTECZKA

Nikt tego nie lubi ale niestety podczas urlopu urazy i przeciążenia mogą pokrzyżować nam plany. Warto więc zaopatrzyć się w apteczkę z podstawowymi lekami. Przydadzą się przede wszystkim maści na bolące i przeciążone wysiłkiem mięśnie oraz środki opatrunkowe w przypadku otarć.

apteczka na narty

9. UBEZPIECZENIE

Przezorny zawsze ubezpieczony… Pamiętajcie, żeby wyjeżdżając na narty wykupić dodatkowe ubezpieczenie, zwłaszcza jeśli lubicie jazdę poza trasą czy w snowparku.

snowboard accident

10. DOKUMENTY

Dowód osobisty lub paszport to niezbędnik w zagranicznych podróżach. W dobie otwartych granic, kiedy tak rzadko spotykane są kontrole łatwo zapomnieć o wymaganych dokumentach.

dokumenty na wyjazd snowboardowy

1 komentarz

  1. Idealny wpis kiedy planujesz wyjazd na snowboard :)
    Świetny wpis, warto wykorzystać przy pakowaniu się na wyjazd. Zapraszam na mój wpis, mam nadzieję, że się spodoba :) https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/freeride-wyjazdy-na-narty-i-snowboard-5-najlepszych-osrodkowmiejsc-do-jazdy-poza-trasami-w-europie
    Olo,

Napisz odpowiedź