AUSTRIACKIE LODOWCE KAUNERTAL I PITZTAL

AUSTRIACKIE LODOWCE KAUNERTAL I PITZTAL

ZGARNIJ VOUCHER NA DARMOWY SKIPASS OD SNOWBOARDOWY.PL 

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami. Po okresie pandemii i lockdownów każdemu z nas przyda się chwila wytchnienia w górach! Część austriackich lodowców już otworzyła sezon dla narciarzy i snowboardzistów.

Wraz z Kaunertal Gletscher i Pitztaler Gletscher przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych klientów. W prezencie i podziękowaniu za zakupy dajemy Wam jeden dzień jazdy na nartach gratis! Do każdego zamówienia złożonego w naszym sklepie WWW.SKI24.PL lub WWW.SNOWBOARDOWY.PL dodajemy voucher na darmowy dzień jazdy na nartach i snowboardzie! Promocja trwa do wyczerpania voucherów! Oferta promocyjna dotyczy wyjazdów na minimum 4 dni. Kolejny dzień jazdy jest gratis! Przedłuż swój narciarski urlop i odpocznij otoczony śniegiem i górami!

SZCZEGÓŁY PROMOCJI W SNOWBOAROWY.PL

LODOWIEC KAUNERTAL

Położony w Tyrolu, otoczony ponad 30 górskimi szczytami o wysokości powyżej 3000 m n.p.m. zapewnia świetne warunki śniegowe przez cały sezon narciarski, który jest bardzo długi! Kaunertal otwiera się jako jeden z pierwszych lodowców a zamyka jako jeden z ostatnich. Na Kaunertal’u jazda zaczyna się od pierwszych dni października a kończy po majówce. W tym sezonie ze względu na świetne warunki śniegowe lodowiec Kaunertal wystartował pod koniec września.

Wielkim przeżyciem jest już sam dojazd na lodowiec. Górska, kręta ale przepiękna i malownicza trasa wokół jeziora prowadzi wprost pod wyciąg narciarski. Bez problemu zaparkujecie samochód i odpoczniecie od tłumów turystów. Dla tych mniej entuzjastycznie nastawionych do górskich dojazdów oczywiście z pobliskich miejscowości kursuje darmowy skibus pod sam lodowiec :)

KAUNERTAL GLETSCHER

TERENY NARCIARSKIE NA LODOWCU KAUNERTAL

Kaunertal to niewielki lodowiec, który jest w nieustającym rozwoju. Ośrodek jest cały czas ulepszany i dba się w nim o jakoś przygotowania tras narciarskich. Znajdziecie tam 3 koleje gondolowe, 2 koleje kanapowe oraz 3 orczyki. W sezonie 2021 do użytku narciarzy i snowboardzistów zostanie udostępniona nowa gondola Weißseejochbahn, która zabierze narciarzy na wysokość 3044 m. Bezpośrednio na grzbiecie przebiega granica Austrii i Włoch co jest dodatkową atrakcją. Nowa kolej gondolowa powiększy długość tras narciarskich do 50 km.

Lodowiec Kaunertal to miejsce dla wszystkich. Miłośnicy freestylu znajdą tu świetnie przygotowany, sporych rozmiarów snowpark. Znany wśród snowboardzistów i narciarzy z cyklicznych imprez na rozpoczęcie i zakończenie sezonu. Spragnieni wrażeń znajdą tam również miejsca do uprawiania freeridu lub skorzystają z kursów jazdy poza trasą organizowanych przez lokalne firmy. Stoki są zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Duża ilość niebieskich i czerwonych tras pozwala na poruszanie się każdemu – nie tylko narciarskim wyjadaczom. Tym polecamy zweryfikować swoje umiejętności na dostępnej czarnej trasie :)

MAPA TRAS KAUNERTAL

Oczywiście na lodowcu Kaunertal znajduje się cała baza towarzysząca. Szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu, restauracje i toalety.

ZAKWATEROWANIE NA LODOWCU KAUNERTAL

Na samym lodowcu niestety nie ma hoteli. Noclegów proponujemy szukać w pobliskich miejscowościach tj. Feichten, Vergotschen, Platz, Nufels, Kauns czy Prutz. Oferta noclegowa jest bardzo zróżnicowana od luksusowych hoteli z centrami SPA do prywatnych apartamentów.

Zawsze aktualne informacje, widoki z kamer, ceny karnetów oraz pogodę znajdziecie na oficjalnej stornie KAUNERTAL GLETSCHER

LODOWIEC PITZTALER

Najwyżej położony ośrodek narciarski w Tyrolu zapewniający świetne warunki śniegowe przez cały sezon zimowy. Narciarze i snowboardziści są tu mile widziani od października aż do maja. W miejscowości Mittelberg zostawiamy samochód i udajemy się na peron kolejki Gletscherexpress. ­Na lodowiec zabierze nas podziemna kolej wydrążona w skale.

LODOWIEC PITZTAL

TERENY NARCIARSKIE NA LODOWCU PITZTALER

Na samym lodowcu do użytku oddane są 3 koleje gondolowe, 4 koleje krzesełkowe, 1 orczyk oraz 3 taśmy dla początkujących i dzieci. Gondolą Wildspitzbahn dotrzemy na wysokość 3400 m n.p.m. gdzie nie tylko rozpoczniemy swoje snowboardowe zjazdy ale i wypijemy kawę z widokiem na szczyt Wildspitze. Trasy są zróżnicowane i świetnie przygotowane, dlatego każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. Lodowiec Pitztal polecany jest zarówno dla rodzin z dziećmi, par jak i osób poszukujących sportowych wrażeń. Przewagę stanowią czerwone trasy idealne do technicznej jazdy i podnoszenia swoich umiejętności. Snowpark, halfpipe i tor do boardercrossu zapewnią porządną dawkę adrenaliny, a tereny freeridowe pozwolą nacieszyć się świeżym śniegiem. Specjalnie wydzielone miejsce dla szkółek narciarskich zapewnia bezpieczną i komfortową naukę dla maluchów.

MAPA TRAS PITZTAL

Od grudnia kupując karnet na lodowiec Pitztal można również korzystać z położonego nieco niżej ośrodka Rifflsee. Na wysokość 2880 m n.p.m. zabierze nas 4 osobowa kanapa, a do użytku narciarze mają również 2 inne koleje krzesełkowe, 1 gondolę oraz 2 orczyki.

ZAKWATEROWANIE NA LODOWCU PITZTAL

Austriackie ośrodki narciarskie niestety w większości nie umożliwiając wyjścia bezpośrednio na stok. Podobnie jak na lodowcu Kaunertal niestety na Pitztalu nie ma hoteli. Noclegów proponujemy szukać w pobliskich miejscowościach tj. Mandarfen, Plangeroß, Weißwald, Kofles czy St. Leonhard im Pitztal. Bogata oferta noclegowa umożliwaia zakwaterowania w apartamentach z własnym wyżywieniem, hotelach i kwaterach prywatnych.

Aktualne widoki z kamer, ceny karnetów oraz pogodę znajdziecie na oficjalnej stronie PITZTALER GLETSCHER

1 komentarz

  1. skipas
    tanio juz bylo https://snowboardowy.pl/blog/wpis/74_austriackie-lodowce-kaunertal-i-pitztal.html?page_type=post
    lenny,

Napisz odpowiedź