• Obniżka
  • Oszczędź 400,00 zł
Deska snowboardowa Salomon Pillow Talk
Kod produktu: 920-01442

Deska snowboardowa Salomon Pillow Talk

SALOMON
1 999,00 zł
1 599,00 zł Oszczędź 400,00 zł
Długość (cm)
  • 151
Ilość
Ostatnia sztuka w magazynie

Styl Jazdy: ALL MOUNTAIN
Sezon: 2020/2021
Płeć: kobieta
Technologie: QUADRALIZER
Profil deski: HYBRYDA
Kształt deski: directional twin
Szerokość deski: standard
Flex deski: 5/10
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

Salomon Pillow Talk

Model Salomon Pillow Talk to idealnie skonfigurowana deska, w projektowaniu której brał udział Wolfgang Nyvelt. Jest to odpowiednik męskiego modelu First Call. Każda z długości modelu First Call ma sprawdzać się podczas jazdy na trasie jak i poza nią, podczas wykonywania wąskich skrętów i carvingowych wykładek. To prawdziwy Twin stworzony w profilu Rock Out Camber, ktory gwarantuje nieamowity pop i dużą reaktywnośc deski.

Styl jazdy

Pillow Talk wybierany jest przede wszystkim przez panie zainteresowane szeroko pojętą jazda all terrain. Deska snowboardowa Pillow Talk jest klasycznym twin tip'em, model ten to deska oparta na profilach rocker, camber i flat tworząc Rock Out Camber czyli autorski profil występujący w kilku modelach desek od Salomon Snowboards.

Profil ten zawiera płaski odcinek pomiędzy wiązaniami, camber w rejonie stóp by poprawić stabilność i szybkość reakcji oraz rocker przy nose’ie i tail’u. Jeżeli poszukujesz modelu, który pozwoli Ci wnieść twoja freestyle’ową jazdę na wyższy poziom właśnie go znalazłeś.

Charakterystyka modelu

Pillow Talk to deska snowboardowa, której cechą charakterystyczną jest duży pop, który generowany jest przez profil rdzenia – Popster, który jest tutaj uzupełniony o podłużnice z włókna węglowego, które gwarantują pełną reaktywność.

Flex deski

Salomon Pillow Talk to deska o średnim flexie zupełnie wystarczającym by uczynić ten model bardzo wszechstronnym produktem. Wybierając ten model masz gwarancję niezawodności w każdych warunkach na kazdym rodzaju trasy jak i poza nią model ten po prostu zdaje egazmin. Pillow Talk dedykowany jest paniom średnio zaawansowanym i zaawansowanym a producent deklaruje sztywność modelu jako 5.

Budowa modelu Salomon Pillow Talk

Sercem deski snowboardowej Salomon Pillow Talk jest rdzeń Aspen SLCT, którego długo selekcjonowane drewno ma certyfikat FSC, ma wysoka jakość i niską wagę co przekłada się również na stosunkowo małą masę całej deski. Rdzeń deski zabezpieczony został włóknem szklanym BA MD o średniej gęstości co gwarantuje trwałość użytkowania.

Model ten posiada taliowanie Quardalizer, który jest syntezą taliowań Equalizer i Quadratic będących autorskim pomysłem Salomon Snowboards. To połaczenie pozwala na szybką jazdę na krawędzi i zapewnia jeszcze lepszą kontrolę podczas ciasnych, wąskich skrętów

Krawędzie w desce snowboardowej Salomon Pillow Talk mają zróżnicowane kąty. Kąt krawędzi zmniejszony został o 1 stopień w kluczowych fragmentach taliowania za wyjątkiem odcinka między wiązaniami, gdzie różnica wynosi 2 stopnie. Dzięki takiemu zabiegowi Pillow Talk jeszcze lepiej i stabilniej zachowuje się w skręcie.

Model ten uzupełniony jest o ślizg spiekany wykończony strukturą Medium Stone. Ślizg w desce snowboardowej Pillow Talk zapewnia równowagę między rozwijanymi dużymi prędkościami uzyskiwanymi dzięki twardej powierzchni a znakomitą absorbcją smaru.

Długość deski snowboardowej Salomon Pillow Talk

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb.  Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.


W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań.

Dane techniczne

Sezon
2020/2021
Styl Jazdy
ALL MOUNTAIN
Płeć
kobieta
Technologie
QUADRALIZER
Jednostka
sztuka
Profil deski
HYBRYDA
Kształt deski
directional twin
Szerokość deski
standard
Flex deski
5/10
isbn
DESKA SALOMON PILLOW TALK 151 L41204299 20/21

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Salomon jest francuskim producentem sprzętu sportowego, w tym sprzętu zimowego – narciarskiego i snowboardowego. Firma została założona w 1947 roku przez Francois'a Salomon'a. Firma specjalizuje się w produkcji sprzętu oraz akcesoriów wykorzystywanych do sportów zimowych. Od wielu lat Salomon tworzy niezawodny sprzęt narciarski oraz snowboardowy, który jest testowany przez najlepszych zawodników na świecie. Do teamu RACE należą: Klaus Kroell, Davide Simoncelli, Hannes Reichelt, Andreas Matt. Salomon mocno inwestuje również w freestylową scenę, tworząc team freeski (Mike Douglas,Thomas Krief, Henrik Windstedt) oraz snowboardowy (Jed Anderson, Chris Grenier, Louif Paradis, Jamie Nicholls, Bode Merrill, Jenny Jones oraz Kasia Rusin).

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej