• Obniżka
  • Oszczędź 307,00 zł
Deska snowboardowa Bataleon Love Powder
Kod produktu: 920-01657

Deska snowboardowa Bataleon Love Powder

BATALEON
2 049,00 zł
1 742,00 zł Oszczędź 307,00 zł
Długość (cm)
  • 148
Ilość
Ostatnia sztuka w magazynie
Dostawa za darmo
Wyświetl koszt wysyłki
Nie czekaj! Zamów teraz, wysyłka dzisiaj za:
Zamów do 13:00 - gwarancja wysyłki dzisiaj!

Styl Jazdy: ALL MOUNTAIN
Sezon: 2022/2023
Płeć: Kobieta
Jednostka: sztuka
Technologie: 3BT
Profil deski: HYBRYDA
Kształt deski: directional
Szerokość deski: standard
Flex deski: 4/10
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

Bataleon Love Powder

Deska snowboardowa Bataleon Love Powder skierowana jest do kobiet poszukujących wrażeń podczas jazdy poza trasą. To idealna propozycja dla osób poszukujących deski do przemierzania nowych szlaków. Jeżeli prognoza pogody mówi o świeżych opadach śniegu powinnaś zastanowić się czemu nie masz jeszcze tego modelu w swoim boardbag’u.

Styl jazdy

Teren, poziom trudności i styl jazdy mocno definiują przyszłego nabywcę deski snowboardowej Bataleon Love Powder. Pani decydująca się na zakup tego modelu to osoba świadoma swoich umiejętności, które według nas powinny być co najmniej dobre. Jazda w puchu, poza trasą i często w nieprzygotowanym terenie bo tam właśnie Love Powder czuje się najlepiej wymaga od riderki dobrej techniki i właściwej kondycji. Owszem Bataleon Love Powder jeździ w puchu idealnie jednak tylko wtedy kiedy jest dobrze prowadzony.

Charakterystyka modelu Bataleon Love Powder

Bardzo długi nose, krótki tail, rybi kształt – tak właśnie wygląda Bataleon Love Powder. Deska snowboardowa Bataleon Love Powder to model kierunkowy, który pozwoli dojechać w najbardziej niedostępne, ośnieżone zakątki. To deska, której żywiołem jest jazda poza trasa jednak na przygotowanych stokach okazuje się, że Love Powder doskonale sprawdza się podczas technicznej jazdy.

Model ten jak 99% desek snowboardowych wychodzących z fabryki pod szyldem Bataleon Snowboards  jest zaopatrzony w autorski patent marki a mianowicie Triple Base Technology a konkretnie jego odmianie Pow 3BT. To rozwiązanie charakteryzuje się bardzo wąską częścią środkowa deski i długim poszerzającym się nose’em, dzięki któremu możesz bezproblemowo pływać w świeżym śniegu. Surferskie odczucia potęguje również krótki tail co czyni z Bataleona Love Powder deskę bardzo zwrotną i wręcz stworzoną do eksplorowania terenów poza trasami.

Od świeżego opadu, pozostawiania dziewiczych śladów po jazdę w wiosennym slush’u – tam Love Powder sprawdza się najlepiej.

Dodatkowo deska snowboardowa Bataleon Love Powder została wyposażona w Side Kick Tips – czyli rozwiązanie oparte na podniesieniu krawędzi w najszerszej części nose’a i tail’a. To rozwiązanie sprawia, że inicjacja skrętów jest jeszcze prostsza a dodatkowo znacznie poprawiła się wyporność deski podczas jazdy w puchu a co za tym idzie prowadzenie deski w trudnym terenie jest łatwiejsze niż do tej pory.

Deski snowboardowe zaopatrzone w  Triple Base Technology dzięki podniesionym krawędziom są szybkie i stabilne podczas jazdy na wprost natomiast trójwymiarowy kształt ślizgu (środkowe wybrzuszenie) ułatwia inicjację skrętów i powoduje, że wykonujemy je z mniejszym wysiłkiem.

Podczas jazdy na płaskiej części ślizgu tylko środkowa część stanowi płaszczyznę styku z podłożem co powoduje, że znacznie trudniej złapać krawędź, natomiast już podczas inicjacji skrętu kształt 3D tworzy pełny łuk ze śniegiem co gwarantuje doskonałe trzymanie krawędzi.

Deski snowboardowe wyposażone w Triple Base Technology są deskami camberowymi od nose’a do tail’a – camber pod ciężarem ridera zostaje właściwie dociśnięty do podłoża a podniesione krawędzie sprawiają, że deska w skręcie ma pełny styk krawędzi efektywnej z podłożem.

Flex deski Bataleon Love Powder

Bataleon Love Powder dysponuje średnim flexem, który mocno wspomaga surferskie odczucia jakich możesz doznać pływając na tym modelu w puchu. Mocno przesunięty środek ciężkości, długi nos, liberalny flex – to wszystko sprawia, że Love Powder prowadzi się łatwo i przewidywalnie. Producent deklaruje sztywnośc swojego modelu jako 4.

Budowa modelu Bataleon Love Powder

Deska snowboardowa Bataleon Love Powder to produkt oparty na rdzeniu Light Core będącym połączeniem drewna topoli i paulowni co jest idealnym rozwiązaniem gwarantującym dużą stabilność ale przede wszystkim niską wagę deski

Rdzeń deski zabezpieczony jest z obu stron dwuosiowym włóknem szklanym. Takie połączenie sprawia, że deska jest bardzo zwinna i bardzo stabilna w prowadzeniu.


Produkt został wyposażony również w nowy patent stosowany w deskach Lobster Snowboards i Bataleon Snowboards czyli Core D.S.T – Dual Super Tubes. To dwie wyfrezowane karbonowe rurki poprowadzone poprzecznie między wiązaniami, zabieg ten ma na celu zmniejszenie wagi deski nie czyniąc jednocześnie uszczerbku na jej sprężystości.

Model ten wyposażony został wyposażony w klasyczny ślizg typu Super Slick X czyli najbardziej gęsty z dostępnych na rynku ślizgów tłoczonych. Dzięki dużej zawartości molekularnej ślizg ten jest bardzo szybki i trwały przy czym na długo zostaje totalnie bezobsługowy.

Dobór długości deski Bataleon Love Powder

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb. 

W przypadku desek o charakterstyce podobnej do modelu Bataleon Love Powder zalecamy dobór długości deski o 15-20cm krótszej niż wzrost .

Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.


W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań.

.

Dane techniczne

Sezon
2022/2023
Styl Jazdy
ALL MOUNTAIN
Płeć
Kobieta
Technologie
3BT
Jednostka
sztuka
Profil deski
HYBRYDA
Kształt deski
directional
Szerokość deski
standard
Flex deski
4/10
ean13
8720246019650
isbn
DESKA BATALOEN LOVE POWDER 148 BA.23.15.LP.148

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Brak opisu

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej