• Obniżka
  • Oszczędź 1 000,00 zł
Deska snowboardowa Capita SB Catamaran
Kod produktu: 920-00889-166

Deska snowboardowa Capita Spring Break Catamaran

CAPITA
2 799,00 zł
1 799,00 zł Oszczędź 1 000,00 zł
Długość (cm)
Ilość
Produkt już niestety niedostępny w naszym magazynie.

Styl Jazdy: FREERIDE
Sezon: 2017/2018
Płeć: mężczyzna
Technologie: FORGED CARBON
Profil deski: HYBRYDA
Kształt deski: directional
Szerokość deski: standard
Flex deski: 6/10
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

Catamaran jest wynikiem kolaboracji Capity ze Spring Break będącej marką Corey’a Smitha, który od lat znany jest ze swoich niekonwencjonalnych shape’ów desek. Linia Spring Break Powder to deski o nietypowych kształtach, przeznaczone do jazdy w głębokim puchu. Wszystkie zgrzewane na niższej temperaturze ze wstawkami z Forged Carbonu pod wiązaniami.

Model ten jest płaski między wiązaniami, posiada bardzo długi i podniesiony nose oraz długi tail w formie mocnego rockera. Zaopatrzony w laminat typu Holysheet, który cechują nowe sploty włókniste o dużej wytrzymałości na rozciąganie i niskim module sprężystości. Dzięki większej liczbie włókien o tej samej wadze szkła, można uzyskać silniejszą i bardziej reagującą deskę bez zwiększania jej ciężaru. Trójosiowy warstwa włókna jest umieszczona na wierzchu, a dwuosiowa na dole, tworząc idealną mieszankę dającą jednocześnie zwiększenie wytrzymałości i trwałości deski.

Sercem tego modelu jest rdzeń zrobiony z balsy. Cechą charakterystyczną tego materiału jest jego mała gęstość. Balsa jest bardzo miękka i dwukrotnie lżejsze od korka, przy czym jest wyjątkowo sprężysta. Spoiwem całego modelu stała się żywica składająca się w 60% z odnawialnych surowców rolnych. Produkowany bez odpadów i emisji gazów cieplarnianych. Żywica Magic Bean daje znacznie silniejsze i sztywniejsze właściwości, co pozwala zmniejszyć grubość rdzenia. Dzięki temu Capita zaoszczędziła na masie rdzenia poprzez zwiększenie ilości żywicy. Oznacza to uzyskanie lżejszej deski, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii.

Jako jedna z niewielu firm snowboardowych CAPITA posiada własną fabrykę w Austrii, w której połączenie wykwalifikowanych pracowników i wysoce zaawansowanych maszyn sprawiają, że Capita to jedne z najlepszych desek na rynku a decydując się na zakup produktów tej marki możesz być pewnym, że przy procesie produkcyjnym nie doszło do jakichkolwiek zanieczyszczeń środowiska. Więcej o fabryce Mothership dowiesz się z materiału video znajdującego się obok produktu.

Producent deklaruje sztywność deski jako 6.

Pamiętaj! Dobór długości to kwestia bardzo indywidualna jednak sugerujemy wybór deski 20-25cm krótszej niż wzrost - dotyczy desek all mountain, freestyle, park i jibb.

.

.

2018-03-03

Dane techniczne

Sezon
2017/2018
Styl Jazdy
FREERIDE
Płeć
mężczyzna
Technologie
FORGED CARBON
Jednostka
sztuka
Profil deski
HYBRYDA
Kształt deski
directional
Szerokość deski
standard
Flex deski
6/10
ean13
842852183018
isbn
DESKA CAPITA SB CATAMARAN 18 166

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.


Jeżeli myślisz Capita to kolejnym skojarzeniem powinna być osoba Blue Montgomery'ego, który stoi bezpośrednio za sukcesem marki.  Od początku istnienia brand charakteryzował się bezkompromisowym podejściem do snowboardingu, doskonałymi - niebanalnymi grafikami oraz wysoką jakością. Od 2010 roku Capita zwiększa swoją sprzedaż oferując riderom produkt kompletny a dodatkowo wykonany w zgodzie z naturą. Capita wciąż produkuje swoje snowboardy w Europie, a mianowicie w Austrii w fabryce o nazwie "The Mothership", która jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych fabryk snowboardowych na świecie. Zakład jest w 100% zasilany energią hydroelektryczną i w ogóle nie emituje CO2.

Jeżeli dodamy do tego, że team tej marki to chyba najbardziej zrównoważony pod względem stylu, pełen ikonicznych wręcz riderów z choćby Kazu Kokubo czy Scottym Stevensem na czele to możemy być pewni, że nasza deska to jeden z najlepszych produktów jakie można odnaleźć w snowboardowej grze.

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej