• Obniżka
  • Oszczędź 870,00 zł
Kod produktu: 920-01107

Deska snowboardowa Bataleon Global Warmer Wide

BATALEON
2 199,00 zł
1 329,00 zł Oszczędź 870,00 zł
Długość (cm)
  • 153
Ilość
Ostatnia sztuka w magazynie

Styl Jazdy: allmountain
Profil deski: camber
Kształt deski: twin
Szerokość deski: wide
Flex deski: 3/10
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

Bataleon Global Warmer Wide

Deska snowboardowa Bataleon Global Warmer rozgrzeje do czerwoności przeszkody w Twoim lokalnym snowparku. To model, który nie bierze jeńców – kink raile, boxy czy też mniejsze skocznie tam poczujesz się najlepiej. Od lat Global Warmer jest wizytówką Bataleon Snowboards a jednocześnie będąc odpowiedzią na pytanie o doskonałą parkową deskę dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Styl jazdy

Bataleon Global Warmer to deska o dwoistej naturze – wystarczająco miękka by doskonalić wszelkiego rodzaju pressy, doskonała na przeszkodach wręcz klei się do raili a jednocześnie stabilna podczas lądowań. Czego chcieć więcej?

Charakterystyka modelu Bataleon Global Warmer Wide

Jak doskonale wiemy idealnym kształtem parkowej deski snowboardowej jest twin tip – i właśnie tak symetryczny jest Bataleon Global Warmer. Model ten jak 99% desek snowboardowych wychodzących z fabryki pod szyldem Bataleon Snowboards  jest zaopatrzony w autorski patent marki a mianowicie Triple Base Technology a konkretnie jego odmianie Twin 3BT. To rozwiązanie charakteryzuje się szerokim fragmentem centralnym deski i subtelnie podniesionymi krawędziami przez co Global Warmer jest bardziej stabilny a jednocześnie liberalny – wybacza więcej.

Dodatkowo w tym sezonie deska snowboardowa Bataleon Global Warmer została wyposażona w Side Kick Tips – czyli rozwiązanie oparte na podniesieniu krawędzi w najszerszej części nose’a i tail’a. To rozwiązanie sprawia, że inicjacja skrętów jest jeszcze prostsza a dodatkowo znacznie poprawiła się wyporność deski podczas jazdy w puchu a co za tym idzie prowadzenie deski w trudnym terenie jest łatwiejsze niż do tej pory. Deski snowboardowe zaopatrzone w  Triple Base Technology dzięki podniesionym krawędziom są szybkie i stabilne podczas jazdy na wprost natomiast trójwymiarowy kształt ślizgu (środkowe wybrzuszenie) ułatwia inicjację skrętów i powoduje, że wykonujemy je z mniejszym wysiłkiem.

Podczas jazdy na płaskiej części ślizgu tylko środkowa część stanowi płaszczyznę styku z podłożem co powoduje, że znacznie trudniej złapać krawędź, natomiast już podczas inicjacji skrętu kształt 3D tworzy pełny łuk ze śniegiem co gwarantuje doskonałe trzymanie krawędzi. Deski snowboardowe wyposażone w Triple Base Technology są deskami camberowymi od nose’a do tail’a – camber pod ciężarem ridera zostaje właściwie dociśnięty do podłoża a podniesione krawędzie sprawiają, że deska w skręcie ma pełny styk krawędzi efektywnej z podłożem.

Flex deski Bataleon Global Warmer Wide

Bataleon Global Warmer posiada optymalny flex do wszelkich zabaw w snowparku oraz równie dobrze może stać się doskonałym wyborem jako pierwsza ale już rozwojowa deska snowboardowa. Model ten dedykowany jest snowboardzistom, których pasja jest jibbing – Global Warmer ma wszelkie podstawy by określać go jako najlepsza deska na przeszkody w kolekcji Bataleon Snowboards. Producent deklaruje sztywność swojego modelu jako 3.

Budowa modelu Global Warmer Wide

Deska snowboardowa Globa Warmer oparta jest na rdzeniu Light Core, który jest zbudowany proporcjonalnie z drewna topoli i paulowni co jest gwarancją niskiej wagi ale tez duże wytrzymałości modelu. Rdzeń Light Core z obu stron chroniony jest przez wartwy trójosiowego włókna szklanego. W rejonie wiązań konstruktorzy Bataleon Snowboards zastosowali wstawki z carbonu, polepszają pop i sprawiają, że deska szybciej reaguje.

Tegoroczny Global Warmer wyposażony został również w Central Super Tube czyli karbonową rurkę poprowadzona centralnie pomiędzy wiązaniami – to rozwiązanie ma za zadanie polepszyć narturalny pop deski bez usztywnienia jej i bez ingerencji w jej naturalny flex.

Deska snowboardowa Bataleon Global Warmer posiada wyjątkowo gęsty, bardzo odporny na uderzenia tłoczony przy czym jest wyjątkowo trwały i szybki.

Dobór długości deski snowboardowej Bataleon Global Warmer Wide

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb.  Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.

W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań. 

Dane techniczne

Sezon
2018/2019
Styl Jazdy
allmountain
Płeć
mężczyzna
Jednostka
sztuka
Profil deski
camber
Kształt deski
twin
Szerokość deski
wide
Flex deski
3/10
ean13
8718924677872
isbn
DESKA BATALEON GLOBAL WARMER WIDE 153W W19 10.19.GW.153WIDE

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Pierwsze skojarzenie dotyczące tej marki to na pewno Triple Base Technology. Opatentowana przez konstruktorów Bataleona technologia polegająca na lekkim podgięciu uwypukleniu środkowej części ślizgu przez „złapanie krawędzi” ograniczone jest do minimum a triki na przeszkodach stają się łatwiejsze. Sukces profilu TBT jest wynikiem pracy i spostrzeżeń 44-letniego biofizyka Jørgena Karlsena, kory jest pomysłodawcą tego rozwiązania. TBT sprawia że inicjacja skrętu jest łatwiejsza, deska lepiej zachowuje się przy dużych prędkościach, a sama jazda przypomina unoszącą się na morzu łódkę.

Wszystkie deski Bataleon Snowboards produkowane są w Austrii z unikatowymi grafikami, za którymi stoi Low Pressure Studio. Markami mocno powiązanymi z Bataleonem są odpowiedzialny za produkcję wiązań Switchback oraz Lobster Snowboards czyli marka braci Helgasson – w tych deskach również odnajdziesz rewolucyjny profil TBT.

Flagowy model - Disaster, Fun Kink, Evil Twin

Team - Jeager Bailey, Gulli Gudmundson, Ethan Morgan

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej