• Wyprzedaż!
  • Oszczędź 800,00 zł
Deska snowboardowa Lobster Stomper
Kod produktu: 920-01112

Deska snowboardowa Lobster Stomper

LOBSTER
2 099,00 zł
1 299,00 zł Oszczędź 800,00 zł
Długość (cm)
  • 157
  • 159
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Styl Jazdy: FREESTYLE
Technologie: TBT
Profil deski: HYBRYDA
Kształt deski: twin
Szerokość deski: standard
Flex deski: 5/10
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

Lobster Stomper

Deska snowboardowa Lobster Stomper jest idealnym przykładem modelu wszechstronnego, ukierunkowanego na jazdę freestyle’ową. Wystarczająco sztywna by dobrze sprawdzić się podczas długich lotów i twardych lądowań a jednocześnie stabilna byś mógł pozwolić sobie na carving przy dużych prędkościach.

Styl jazdy

Trudno jednoznacznie przypisać ten model do konkretnego typu jazdy lub charakterystyki ridera. Zdecydowanie możemy dedykować ją osobom średniozaawansowanym, które poszukują deski snowboardowej zapewniającej prócz oczywistych walorów freestyle’owych również stabilność i dobre trzymanie krawędzi podczas jazdy po stoku.

Lobster Stomper jest propozycją dla osób planujących rozwój swoich umiejętności, to deska snowboardowa będąca doskonałą bazą do rozpoczęcia przygody w snowparku.

Charakterystyka modelu Lobster Stomper

Deska snowboardowa Lobster Stomper to stuprocentowy twin tip dla riderów poszukujących modelu o charakterystyce all mountain/freestyle.

Model ten jak 99% desek snowboardowych wychodzących z fabryki pod szyldem Lobster Snowboards  jest zaopatrzony w autorski patent marki a mianowicie Triple Base Technology a konkretnie jego odmianie Twin 3BT czyli profilu deski o stosunkowo szerokim fragmencie centralnym deski i subtelnie podniesionymi krawędziami.

Deski snowboardowe zaopatrzone w  Triple Base Technology dzięki podniesionym krawędziom są szybkie i stabilne podczas jazdy na wprost natomiast trójwymiarowy kształt ślizgu (środkowe wybrzuszenie) ułatwia inicjację skrętów i powoduje, że wykonujemy je z mniejszym wysiłkiem.

Podczas jazdy na płaskiej części ślizgu tylko środkowa część stanowi płaszczyznę styku z podłożem co powoduje, że znacznie trudniej złapać krawędź, natomiast już podczas inicjacji skrętu kształt 3D tworzy pełny łuk ze śniegiem co gwarantuje doskonałe trzymanie krawędzi.

Deski snowboardowe wyposażone w Triple Base Technology są deskami camberowymi od nose’a do tail’a – camber pod ciężarem ridera zostaje właściwie dociśnięty do podłoża a podniesione krawędzie sprawiają, że deska w skręcie ma pełny styk krawędzi efektywnej z podłożem.

Flex deski Lobster Stomper

Deska snowboardowa Lobster Stomper posiada średni flex co jest gwarantem uniwersalności deski. Jest wystarczająco sztywna by sprawdzić się podczas długich lotów na dużych kickerach, podczas miejskich akcji na railach ale również w momencie gdy poszukujesz deski do technicznego carvingu na stoku. Producent deklaruje sztywność swojego produktu jako 5.

Budowa modelu Lobster Stomper

Lobster Stomper to deska, której rdzeń Light Core zbudowany jest z mieszanki drewna topoli i paulowni co daje jedno z najlepszych połączeń na rynku gwarantując pełną stabilność i niska wagę produktu. Deska snowboardowa Lobster Stomper posiada między wiązaniami podłużny pasek carbonu, który usztywnia deskę i daje jej jeszcze większą responsywność.

Produkt został wyposażony również w nowy patent stosowany w deskach Lobster Snowboards i Bataleon Snowboards czyli Core D.S.T – Dual Super Tubes. To dwie wyfrezowane karbonowe rurki poprowadzone poprzecznie między wiązaniami, zabieg ten ma na celu zmniejszenie wagi deski nie czyniąc jednocześnie uszczerbku na jej sprężystości.

Deska snowboardowa Lobster Stomper wyposażona jest w ślizg Super Slick X czyli najbardziej gęsty z dostępnych na rynku ślizgów tłoczonych. Dzięki dużej zawartości molekularnej ślizg ten jest bardzo szybki i trwały przy czym na długo zostaje totalnie bezobsługowy.

Dobór długości deski snowboardowej Lobster Stomper

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb. 

Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.


W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań.

Dane techniczne

Sezon
2018/2019
Styl Jazdy
FREESTYLE
Płeć
mężczyzna
Technologie
TBT
Jednostka
sztuka
Profil deski
HYBRYDA
Kształt deski
twin
Szerokość deski
standard
Flex deski
5/10
isbn
DESKA LOBSTER THE STOMPER 159 W19 10.19.STOMP.159

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Pierwsze skojarzenie dotyczące tej marki to na pewno bezkompromisowe podejście do snowboardu jakie mają jej założyciele czyli bracia Helgason, natomiast drugim skojarzeniem jest profil Triple Base Technology. Opatentowana przez konstruktorów Bataleona i wykorzystywana w Lobsterze technologia polega na lekkim podgięciu oraz uwypukleniu środkowej części ślizgu przez co „złapanie krawędzi” ograniczone jest do minimum a triki na przeszkodach stają się łatwiejsze. 

Sukces profilu TBT jest wynikiem pracy i spostrzeżeń 44-letniego biofizyka Jørgena Karlsena, który jest pomysłodawcą tego rozwiązania. TBT sprawia że inicjacja skrętu jest łatwiejsza, deska lepiej zachowuje się przy dużych prędkościach, a sama jazda przypomina unoszącą się na morzu łódkę. Wszystkie deski Lobster Snowboards produkowane są w Austrii, markami mocno powiązanymi z Lobsterem są odpowiedzialny za produkcję wiązań Switchback oraz Bataleon Snowboards.

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej