• Obniżka
  • Oszczędź 820,00 zł
Deska snowboardowa Lobster Schoph Artist Edition
Kod produktu: 920-01101

Deska snowboardowa Lobster Schoph Artist Edition

LOBSTER
2 199,00 zł
1 379,00 zł Oszczędź 820,00 zł
Długość (cm)
Ilość
Skontaktuj się ze sprzedawcą

Styl Jazdy: FREESTYLE
Technologie: TBT
Profil deski: HYBRYDA
Szerokość deski: standard
Flex deski: 3/10
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

Lobster Schoph Artist Edition

 

Deska snowboardowa Lobster Schoph Artist Edition jest wynikiem współpracy z doskonałym grafikiem o pseudonimie Schoph. Jego prace mogliśmy do tej pory podziwiać na produktach takich marek jak m.in.: Lib TechDragon Alliance czy tez Vans.

Styl jazdy

 

Deska snowboardowa Lobster Schoph AE to produkt dedykowany szerokiemu spektrum snowboardzistów. Śmiało możemy określić ten model jako deskę freestyle’ową, którą zadowoli tak osobę początkującą, jak i średnio zaawansowaną. To w pełni symetryczny produkt dzięki, któremu przejdziesz ze swoją jazda w parku na wyższy poziom.

Charakterystyka modelu Lobster Schoph Artist Edition

 

Lobster Schoph zadowoli riderów na wielu poziomach zaawansowania. To deska liberalna, dająca dużo czystego fun’u z jazdy będąc modelem bardzo rozwojowym. Poradzą sobie na nim osobny zaawansowane ale również początkujący, którzy poszukują dobrej jakości produktu na kolejne lata doskonalenia swojej jazdy.

Model ten jak 99% desek snowboardowych wychodzących z fabryki pod szyldem Lobster Snowboards jest zaopatrzony w autorski patent marki a mianowicie Triple Base Technology a konkretnie jego odmianie Jibb 3BT czyli profilu deski o bardzo szerokim fragmencie centralnym deski co skutkuje bardzo stabilna jazdą i przesuwaniu się po przeszkodach.

Dodatkowo deska snowboardowa Lobster Schoph AE została wyposażona w Side Kick Tips – czyli rozwiązanie oparte na podniesieniu krawędzi w najszerszej części nose’a i tail’a. To rozwiązanie sprawia, że inicjacja skrętów jest jeszcze prostsza a dodatkowo znacznie poprawiła się wyporność deski podczas jazdy w puchu a co za tym idzie prowadzenie deski w trudnym terenie jest łatwiejsze niż do tej pory.

Deski snowboardowe zaopatrzone w  Triple Base Technology dzięki podniesionym krawędziom są szybkie i stabilne podczas jazdy na wprost natomiast trójwymiarowy kształt ślizgu (środkowe wybrzuszenie) ułatwia inicjację skrętów i powoduje, że wykonujemy je z mniejszym wysiłkiem.

Podczas jazdy na płaskiej części ślizgu tylko środkowa część stanowi płaszczyznę styku z podłożem co powoduje, że znacznie trudniej złapać krawędź, natomiast już podczas inicjacji skrętu kształt 3D tworzy pełny łuk ze śniegiem co gwarantuje doskonałe trzymanie krawędzi.

Deski snowboardowe wyposażone w Triple Base Technology są deskami camberowymi od nose’a do tail’a – camber pod ciężarem ridera zostaje właściwie dociśnięty do podłoża a podniesione krawędzie sprawiają, że deska w skręcie ma pełny styk krawędzi efektywnej z podłożem.

Flex deski Lobster Schoph Artist Edition

 

Lobster Schoph Artist Edition to produkt o flexie gwarantującym dobrą zabawę na każdy zakątku stoku. Nie polecamy jej osobom, które w swojej jeździe na pierwszym miejscu stawiają duże prędkości. Model ten to kwintesencja deski do zabawy – gotowej również na rekreacyjna jazdę po stoku. Producent określa sztywność produktu jako 3.

Budowa modelu Lobster Schoph Artist Edition

 

Deska snowboardowa Lobster Schoph Artist Edition w swojej konstrukcji opiera się na rdzeniu Light Core, który zbudowany jest z mieszanki drewna topoli i paulowni co daje jedno z najlepszych połączeń na rynku gwarantując pełna stabilność i niską wagę produktu.

Rdzeń deski snowboardowej chroniony jest przez warstwę dwuosiowego włókna szklanego dzięki czemu deska zachowuje pełną sprężystość. Produkt został wyposażony również w nowy patent stosowany w deskach Lobster Snowboards i Bataleon Snowboards czyli C.S.T. Jest to rozwiązanie, które dzięki zastosowaniu wyfrezowanej carbonowej rurki ułożonej poprzecznie między wiązaniami zmniejsza wagę deski nie czyniąc jednocześnie uszczerbku na jej sprężystości wzmacniając jej pop.

Model ten zaopatrzony został w ślizg Ultra Glyde S, który jest najtwardszy i najszybszy w ofercie Lobster Snowboards.

Dobór długości deski snowboardowej Lobster Schoph Artist Edition

 

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb.  Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.


W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań.

Dane techniczne

Sezon
2018/2019
Styl Jazdy
FREESTYLE
Płeć
mężczyzna
Technologie
TBT
Jednostka
sztuka
Profil deski
HYBRYDA
Szerokość deski
standard
Flex deski
3/10
ean13
8718924677117
isbn
DESKA LOBSTER SCHOPH 148 W19 10.19.AESCO.148

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Pierwsze skojarzenie dotyczące tej marki to na pewno bezkompromisowe podejście do snowboardu jakie mają jej założyciele czyli bracia Helgason, natomiast drugim skojarzeniem jest profil Triple Base Technology. Opatentowana przez konstruktorów Bataleona i wykorzystywana w Lobsterze technologia polega na lekkim podgięciu oraz uwypukleniu środkowej części ślizgu przez co „złapanie krawędzi” ograniczone jest do minimum a triki na przeszkodach stają się łatwiejsze. 

Sukces profilu TBT jest wynikiem pracy i spostrzeżeń 44-letniego biofizyka Jørgena Karlsena, który jest pomysłodawcą tego rozwiązania. TBT sprawia że inicjacja skrętu jest łatwiejsza, deska lepiej zachowuje się przy dużych prędkościach, a sama jazda przypomina unoszącą się na morzu łódkę. Wszystkie deski Lobster Snowboards produkowane są w Austrii, markami mocno powiązanymi z Lobsterem są odpowiedzialny za produkcję wiązań Switchback oraz Bataleon Snowboards.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej