• Obniżka
  • Oszczędź 1 150,00 zł
Kod produktu: 920-01119

Deska snowboardowa Bataleon The One

BATALEON
2 999,00 zł
1 849,00 zł Oszczędź 1 150,00 zł
Długość (cm)
Ilość
Oczekiwanie na dostawę

Styl Jazdy: allmountain
Profil deski: camber
Kształt deski: directional
Flex deski: 6/10
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

Bataleon The One

Deska snowboardowa Bataleon The One to kulminacja wszystkich dostępnych technologii dostępnych w deskach tej marki. Najlepsze materiały i projekt opracowany nieomal do perfekcji taki właśnie jest The One – snowboard, który jest kwintesencja wszechstronności zaadresowaną do dobrze jeżdżących snowboardzistów.

Styl jazdy

The One jest synonimem wszechstronności (jednak jeżeli poszukujesz deski o freestyle’owej naturze powinieneś poszukać innego modelu) to produkt skierowany do riderów poszukujących modelu, który sprawdzi się na każdym stoku, w każdym miejscu w górach i na każdym rodzaju śniegu. Deska snowboardowa Bataleon The One reprezentuje najlepsze technologie, które w swoich produktach stosuje Bataleon Snowboards. Prędkość, czas między inicjacją skrętu a przejściem na krawędź, responsywność produktu – gdyby wszystkie deski mogły jeździć jak The One..

Charakterystyka modelu Bataleon The One

Deska snowboardowa Bataleon The One to przede wszystkim deska kierunkowa o długim nose’ie i znacznie krótszym tail’u, która sprawdza się idealnie podczas tradycyjnej jazdy po stoku jak i podczas freeride’u. Model ten jak 99% desek snowboardowych wychodzących z fabryki pod szyldem Bataleon Snowboards  jest zaopatrzony w autorski patent marki a mianowicie Triple Base Technology a konkretnie jego odmianie Freeride 3BT. To rozwiązanie charakteryzuje się dość wąską częścią płaskiego ślizgu by już pod wiązaniami rozpocząć jego podniesienie co skutkuje faktem, że deska jest niebywale skuteczna w puchu oraz wymusza wręcz dynamiczne przejście z krawędzi na krawędź.

Dodatkowo deska snowboardowa Bataleon The One została wyposażona w Side Kick Tips – czyli rozwiązanie oparte na podniesieniu krawędzi w najszerszej części nose’a i tail’a. To rozwiązanie sprawia, że inicjacja skrętów jest jeszcze prostsza a dodatkowo znacznie poprawiła się wyporność deski podczas jazdy w puchu a co za tym idzie prowadzenie deski w trudnym terenie jest łatwiejsze niż do tej pory. Deski snowboardowe zaopatrzone w  Triple Base Technology dzięki podniesionym krawędziom są szybkie i stabilne podczas jazdy na wprost natomiast trójwymiarowy kształt ślizgu (środkowe wybrzuszenie) ułatwia inicjację skrętów i powoduje, że wykonujemy je z mniejszym wysiłkiem.

Podczas jazdy na płaskiej części ślizgu tylko środkowa część stanowi płaszczyznę styku z podłożem co powoduje, że znacznie trudniej złapać krawędź, natomiast już podczas inicjacji skrętu kształt 3D tworzy pełny łuk ze śniegiem co gwarantuje doskonałe trzymanie krawędzi.

Deski snowboardowe wyposażone w Triple Base Technology są deskami camberowymi od nose’a do tail’a – camber pod ciężarem ridera zostaje właściwie dociśnięty do podłoża a podniesione krawędzie sprawiają, że deska w skręcie ma pełny styk krawędzi efektywnej z podłożem.

Flex deski Bataleon The One

Sztywność deski dostosowana jest do jej wszechstronności, mamy do czynienia z flexem, który czyni The One deska gotową do jazdy w każdym terenie. Dostępne technologie wykorzystane w konstrukcji tego modelu plasują go jako jeden z najlepszych snowboardów all mountain dostępnych obecnie na rynku. Ponadprzeciętna reaktywność deski a jednak uczucie pełnej stabilności czynią ten model deską snowboardową, obok której nie można przejść obojętnie. Producent deklaruje sztywność modelu jako 6.

Budowa modelu Bataleon The One

Deska snowboardowa Bataleon The One to produkt oparty na rdzeniu Ultra Light będącym połączeniem drewna topoli i paulowni w stosunku 70/30 co jest idealnym rozwiązaniem gwarantującym, dużą stabilność ale przede wszystkim to najlżejszy rdzeń w kolekcji, oczywiście jest on zabezpieczony z obu stron trójosiowym włóknem szklanym.

Produkt został wyposażony również w nowy patent stosowany w deskach Lobster Snowboards i Bataleon Snowboards czyli D.R.S.T – Dual Radial Super Tubes. To dwie wyfrezowane karbonowe rurki poprowadzone poprzecznie między wiązaniami, które są dodatkowo wygięte tak jak promień samej krawędzi, zabieg ten ma na celu zmniejszenie wagi deski nie czyniąc jednocześnie uszczerbku na jej sprężystości. The One posiada karbonowe wstawki na nose’ie ułożone w kąt rozwarty i na tail’u ułożone znacznie ciaśniej – taki rozkład karbonu pozwala na usztywnienie deski w jej tylnej części oraz zwiększa sztywność poprzeczną modelu jednocześnie zachowując stosunkowo miękki nose.

Deska snowboardowa Bataleon The One posiada najszybszy spiekany ślizg typu Nano High Speed S stworzony w technologii Iso Sport 7000 – jest to ślizg używany przez narciarzy w najszybszych konkurencjach typu: Slalom Gigant.

Dobór długości deski snowboardowej Bataleon The One

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb.  Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.


W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań.

Dane techniczne

Sezon
2018/2019
Styl Jazdy
allmountain
Płeć
mężczyzna
Jednostka
sztuka
Profil deski
camber
Kształt deski
directional
Flex deski
6/10
ean13
8718924678237
isbn
DESKA BATALEON THE ONE 158 W19 10.19.ONE.158

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Pierwsze skojarzenie dotyczące tej marki to na pewno Triple Base Technology. Opatentowana przez konstruktorów Bataleona technologia polegająca na lekkim podgięciu uwypukleniu środkowej części ślizgu przez „złapanie krawędzi” ograniczone jest do minimum a triki na przeszkodach stają się łatwiejsze. Sukces profilu TBT jest wynikiem pracy i spostrzeżeń 44-letniego biofizyka Jørgena Karlsena, kory jest pomysłodawcą tego rozwiązania. TBT sprawia że inicjacja skrętu jest łatwiejsza, deska lepiej zachowuje się przy dużych prędkościach, a sama jazda przypomina unoszącą się na morzu łódkę.

Wszystkie deski Bataleon Snowboards produkowane są w Austrii z unikatowymi grafikami, za którymi stoi Low Pressure Studio. Markami mocno powiązanymi z Bataleonem są odpowiedzialny za produkcję wiązań Switchback oraz Lobster Snowboards czyli marka braci Helgasson – w tych deskach również odnajdziesz rewolucyjny profil TBT.

Flagowy model - Disaster, Fun Kink, Evil Twin

Team - Jeager Bailey, Gulli Gudmundson, Ethan Morgan

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej