• Obniżka
  • Nowy
  • Oszczędź 680,00 zł
Deska snowboardowa Lobster Halldor Pro
Kod produktu: 920-01126

Deska snowboardowa Lobster Halldor Pro

LOBSTER
2 199,00 zł
1 519,00 zł Oszczędź 680,00 zł
Długość (cm)
  • 159
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Styl Jazdy: FREESTYLE
Technologie: 3bt
Profil deski: HYBRYDA
Kształt deski: twin
Szerokość deski: standard
Flex deski: 6/10
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

Lobster Halldor Pro 

 

Lobster Halldor Pro to deska dedykowana Halldorowi Helgassonowi, ten promodel zapewni Ci stabilność i reaktywność na najwyższym poziomie. To idealny wybór dla osób poszukujących sztywniejszej, symetrycznej deski, która zda egzamin tak na dużych kickerach, jak i poza trasą.

 

Styl jazdy

 

Deska Snowboardowa Lobster Halldor Pro to propozycja wszechstronna skierowana do dobrze jeżdżących snowboardzistów. Kiedy mamy jednoznacznie zaklasyfikować ten model to pierwszym co ciśnie się na usta jest określenie: freestyle. Doskonała na dużych kickerach gdzie liczy się szybkośc i stabilność najazdu.

 

Charakterystyka modelu Lobster Halldor Pro

 

Model ten jak 99% desek snowboardowych wychodzących z fabryki pod szyldem Lobster Snowboards jest zaopatrzony w autorski patent marki a mianowicie Triple Base Technology a konkretnie jego odmianie Twin 3BT czyli profilu deski o stosunkowo szerokim fragmencie centralnym deski i subtelnie podniesionymi krawędziami.


To rozwiązanie charakteryzuje się największą uniwersalnością – jest najbardziej responsywne, pozwala na szybką zmianę krawędzi bez straty prędkości oraz daje duże wsparcie podczas jazdy w puchu.

 

Dodatkowo deska snowboardowa Lobster Halldor Pro została wyposażona w Side Kick Tips – czyli rozwiązanie oparte na podniesieniu krawędzi w najszerszej części nose’a i tail’a. To rozwiązanie sprawia, że inicjacja skrętów jest jeszcze prostsza a dodatkowo znacznie poprawiła się wyporność deski podczas jazdy w puchu a co za tym idzie prowadzenie deski w trudnym terenie jest łatwiejsze niż do tej pory.

 

Deski snowboardowe zaopatrzone w  Triple Base Technology dzięki podniesionym krawędziom są szybkie i stabilne podczas jazdy na wprost natomiast trójwymiarowy kształt ślizgu (środkowe wybrzuszenie) ułatwia inicjację skrętów i powoduje, że wykonujemy je z mniejszym wysiłkiem.

Podczas jazdy na płaskiej części ślizgu tylko środkowa część stanowi płaszczyznę styku z podłożem co powoduje, że znacznie trudniej złapać krawędź, natomiast już podczas inicjacji skrętu kształt 3D tworzy pełny łuk ze śniegiem co gwarantuje doskonałe trzymanie krawędzi.

Deski snowboardowe wyposażone w Triple Base Technology są deskami camberowymi od nose’a do tail’a – camber pod ciężarem ridera zostaje właściwie dociśnięty do podłoża a podniesione krawędzie sprawiają, że deska w skręcie ma pełny styk krawędzi efektywnej z podłożem.

 

ZOBACZ INNE DESKI LOBSTER SNOWBOARDS

Flex deski Lobster Halldor Pro

 

Lobster Halldor Pro posiada flex w pełni adekwatny dla osób wykazujących inklinacje do szybszej jazdy. Taka sztywność deski zapewnia pełną precyzję, dużą kontrolę a jednocześnie bardzo szybką reakcję na impuls skrętny ridera. Jeżeli poszukujesz deski do freestyle ale nie boisz się również szybkiej, technicznej jazdy w każdych warunkach to model Halldor Pro jest dla Ciebie. Producent deklaruje sztywność swojego modelu jako 6.

 

Budowa modelu Lobster Halldor Pro 

 

Deska Snowboardowa Lobster Halldor Pro to produkt oparty na rdzeniu Light Core będącym połączeniem drewna topoli i paulowni co jest idealnym rozwiązaniem gwarantującym dużą stabilność ale przede wszystkim niską wagę deski. Rdzeń deski zabezpieczony jest z obu stron trójosiowym włóknem szklanym natomiast od strony krawędzi producenci zdecydowali się na zastosowanie Solid Walls czyli jeszcze bardziej wytrzymałych niż do tej pory, lepiej absorbujących uderzenia ścian ABS.


Produkt został wyposażony również w nowy patent stosowany w deskach Lobster Snowboards i Bataleon Snowboards czyli Core D.S.T – Dual Super Tubes. To dwie wyfrezowane karbonowe rurki poprowadzone poprzecznie między wiązaniami, zabieg ten ma na celu zmniejszenie wagi deski nie czyniąc jednocześnie uszczerbku na jej sprężystości.

 

Dobór długości deski snowboardowej Lobster Halldor Pro 

 

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb.  Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.


W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań.

Dane techniczne

Sezon
2018/2019
Styl Jazdy
FREESTYLE
Płeć
mężczyzna
Technologie
3bt
Jednostka
sztuka
Profil deski
HYBRYDA
Kształt deski
twin
Szerokość deski
standard
Flex deski
6/10
isbn
DESKA LOBSTER HALLDOR PRO 159 W19 10.19

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Pierwsze skojarzenie dotyczące tej marki to na pewno bezkompromisowe podejście do snowboardu jakie mają jej założyciele czyli bracia Helgason, natomiast drugim skojarzeniem jest profil Triple Base Technology. Opatentowana przez konstruktorów Bataleona i wykorzystywana w Lobsterze technologia polega na lekkim podgięciu oraz uwypukleniu środkowej części ślizgu przez co „złapanie krawędzi” ograniczone jest do minimum a triki na przeszkodach stają się łatwiejsze. 

Sukces profilu TBT jest wynikiem pracy i spostrzeżeń 44-letniego biofizyka Jørgena Karlsena, który jest pomysłodawcą tego rozwiązania. TBT sprawia że inicjacja skrętu jest łatwiejsza, deska lepiej zachowuje się przy dużych prędkościach, a sama jazda przypomina unoszącą się na morzu łódkę. Wszystkie deski Lobster Snowboards produkowane są w Austrii, markami mocno powiązanymi z Lobsterem są odpowiedzialny za produkcję wiązań Switchback oraz Bataleon Snowboards.

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej