• Wyprzedaż!
  • Nowy
  • Oszczędź 390,00 zł
Deska snowboardowa GNU Head Space
Kod produktu: 920-01250

Deska snowboardowa GNU Head Space

GNU
1 949,00 zł
1 559,00 zł Oszczędź 390,00 zł
Długość (cm)
  • 155
Ilość
Ostatnia sztuka w magazynie

Styl Jazdy: FREESTYLE
Sezon: 2019/2020
Płeć: mężczyzna
Technologie: MAGNE TRACTION
Profil deski: HYBRYDA
Kształt deski: twin
Szerokość deski: standard
Flex deski: 6/10
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

Deska snowboardowa GNU Head Space

Deska snowboardowa GNU Head Space jest pro modelem Forest’a Bailey’a, który aktywnie działał nad dobraniem odpowiednich technologii do tej asymetrycznej maszyny. Zastosowanie deski jest tak różnorodne jak styl Foresta, bez problemu odnajdziemy się w trakcie pokonywania zasypanych tras w puchu, poczujemy pełną kontrolę na przygotowanej trasie oraz zniszczymy wszystkie snowparkowe przeszkody. Jeśli oczekujesz od snowboardu czegoś więcej niż nabijania przejechanych kilometrów, jest to idealny wybór dla Ciebie. Forest Bailey jest również autorem grafiki, którą znajdziemy na ślizgu i laminacie.

 

Styl jazdy

Deska snowboardowa Gnu Head Space jest dedykowana dla zaawansowanych snowboardzistów, którzy wiedzą czego oczekują od swojego snowboardu. Deska snowboardowa GNU Head Space jest modelem freestylowym, który bez problemu poradzi sobie z trudnymi warunkami na stoku jak i snowparku. Bez problemu odnajdziemy się na wszystkich przeszkodach, od skoczni po raile. Dzięki hybrydowej konstrukcji w połączeniu z systemem Magne Traction, naszE krawędzie poprzez większą ilość punkt styku ze śniegiem, idealnie sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach.

ZOBACZ VIDEO I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Charakterystyka modelu GNU Head Space

Deska snowboardowa Gnu Head Space to czysty Twin Tip, co oznacza że posiada równe odległości między insertami a nous’em i tail’em. Technologia zastosowana w rdzeniu to Asymetric Core / Sidecut, co oznacza różną twardość rdzenia w tendencji poprzecznej. Przy piętach zostało zastosowane bardziej elastyczne drewno, które będzie bardziej pracowało przy przejściu na tylną krawędź, względem przedniej krawędzi. Różnice dotyczą również krawędzi. Nasza przednia krawędź wymaga osiągnięcia większego kąta do wcięcia w twarde podłoże, względem tylnej krawędzi. Dzięki temu otrzymamy większą precyzję sterowania, jadąc na palcach oraz większą moc przy przejściu na pięty.

Elementem wyróżniającym deski GNU jest system krawędzi Magne Traction. Opiera się on na pofalowanym kształcie krawędzi, które przypominają nóż z długimi zębami. Taki zabieg zwiększa ilość punktów kontaktowych ze śniegiem, niwelując problemy związane z jazdą po twardym podłożu.  Znacznie powiększy nam kontrolę jazdy na krawędzi, przy zmrożonym śniegu lub lodzie. Magne Traction jest to autorski system fabryki Mervin Manufacturing, w który wyposażone są ich wszystkie marki.

 

Flex deski Gnu Money

Deska snowboardowa GNU Head Space posiada średnią twardość, a producent określił ją idealnie po środku skali. Natomiast w przypadku konstrukcji C3 z zaznaczoną średnią twardością, możemy liczyć bardziej na większą precyzję ruchów, niż wybaczalność błędów. Przy osiąganiu większych prędkości, będziemy mieli uczucie stabilnej deski pod nogami, natomiast nie będzie nam to przeszkadzało przy zwrotności i zwinności w trakcie jazdy na przeszkodach jibb’owych. Optymalne rozwiązanie dla osób szukających uniwersalnej twardości deski, która sprawdzi się w każdym otoczeniu.

 

Budowa modelu GNU Head Space

Do produkcji deski snowboardowej GNU Head Space, fabryka Mervin Manufacturing wykorzystuje w pełni ekologiczny proces, opierający się na energii odnawialnej, ekologicznych materiałach oraz recyklingu. Rdzeń zastosowany w modelu Head Space, G1 ASYM CORE: Aspen / Paulownia I / II HEELS, który składa się z 2 rodzajów drewna Aspen / Paulownia, poukładanych asymetrycznie. Konstrukcja G1 charakteryzuje się niską wagą oraz dużą sprężystością, co można docenić podczas jazdy na snowparku. Profil wykorzystany w modelu Head Space został nazwany C3 Camber.

Jest to hybryda przypominającą na pierwszy rzut oka klasycznego cambera. Pomiędzy wiązaniami zastosowano delikatnego rockera, który przechodzi na wysokości wiązań w konstrukcję camber’ową, aż do końca nous'a oraz tail'a. Taki zabieg ma na celu zwiększenie twardości konstrukcji oraz powiększenie liczby punktów styku deski ze śniegiem, co przełoży się na większą stabilizację i precyzję podczas jazdy na krawędzi. Dodatkowo taka konstrukcja zwiększa sprężystość deski. 

Deska została wyposażona w ślizg spiekany, który charakteryzuje się dużą gęstością w połączeniu z niską wagą. Przekłada się to na szybkość ślizgu i odporność na uszkodzenia. Aby utrzymać właściwości techniczne ślizgu spiekanego, należy systematycznie go smarować.

 

Dobór długości deski snowboardowej GNU Head Space

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb.  Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.

W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań.

Dane techniczne

Sezon
2019/2020
Styl Jazdy
FREESTYLE
Płeć
mężczyzna
Technologie
MAGNE TRACTION
Jednostka
sztuka
Profil deski
HYBRYDA
Kształt deski
twin
Szerokość deski
standard
Flex deski
6/10
isbn
DESKA GNU ASYM HEADSPACE C3 155 19SN010

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Gnu – to marka powstała w latach 80 będąca częścią Mervin Mfg. Brand czerpie z rozwiązań znanych z desek marki Lib Tech stąd też w modelach Gnu odnajdujemy rozwiązania takie jak Magne Traction (pofalowana krawędź o 7-punktowym styku z podłożem w momencie skrętu). Deski tej marki charakteryzuje nietypowa, często abstrakcyjna grafika. Marka ta z roku na rok staje się coraz popularniejsza w środowisku snowboarderów o czum świadczy jeden z najbardziej wszechstronnych teamów zgromadzonych wokół marki.

Flagowy model – Carbon Credit, Space Case, Billy Goat.

Team – Nicolas Muller, Forest Bailey, Danny Kass.

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej