• Obniżka
  • Oszczędź 670,00 zł
Deska snowboardowa Bataleon The Jam
Kod produktu: 920-01378

Deska snowboardowa Bataleon The Jam

BATALEON
2 799,00 zł
2 129,00 zł Oszczędź 670,00 zł
Długość (cm)
  • 156
Ilość
Ostatnia sztuka w magazynie

Styl Jazdy: ALL MOUNTAIN
Sezon: 2020/2021
Płeć: Mężczyzna
Technologie: 3BT
Profil deski: HYBRYDA
Kształt deski: directional twin
Szerokość deski: standard
Flex deski: 7/10

Bataleon Jam

Deska snowboardowa Bataleon Jam to produkt skierowany do osób dobrze jeżdżących, którzy nie boją się dużych prędkości. Jam to bardzo dynamiczna deska dająca wiele satysfakcji podczas szybkiej technicznej jazdy na stoku co wcale nie zmienia faktu, że team riderzy Bataleon Snowboards używają jej podczas lotów z dużych kickerów, jak i szalonych akcji w backcountry.

Styl jazdy

Bataleon Snowboards stosunkowo wysoko zawiesza poprzeczkę jeżeli chodzi o osoby, którym dedykowany jest ten model. Produkt wykorzysta rider dobrze i bardzo dobrze jeżdżący – to wymagająca deska snowboardowa, która podczas szybkiej jazdy po stoku prezentuje swoje prawdziwe oblicze. Przede wszystkim bardzo przewidywalny w skręcie i stabilny nawet na stromych stokach jest idealnym wyborem dla osób, które swój styl jazdy określają jako dynamiczny.

Charakterystyka modelu Bataleon Jam

Deska snowboardowa Bataleon Jam to w 99% produkt symetryczny, to directional twin o centralnym środku ciężkości jednak o nose’ie o 1cm dłuższym od tail’a. To model, który pozwoli Ci jeździć agresywnie i nie tracić przyczepności w każdych warunkach. Jam reaguje bardzo szybko na impuls skrętny będąc jednocześnie snowboardem zwrotnym i stabilnym, to ewidentnie deska dla świadomych riderów, którzy pierwsze kroki na desce mają już dawno za sobą.

Model ten jak 99% desek snowboardowych wychodzących z fabryki pod szyldem Bataleon Snowboards  jest zaopatrzony w autorski patent marki a mianowicie Triple Base Technology a konkretnie jego odmianie Freestyle 3BT. To rozwiązanie charakteryzuje się największą uniwersalnością – jest najbardziej responsywne, pozwala na szybką zmianę krawędzi bez straty prędkości oraz daje duże wsparcie podczas jazdy w puchu.

Dodatkowo deska snowboardowa Bataleon Jam został wyposażony w Side Kick Tips – czyli rozwiązanie oparte na podniesieniu krawędzi w najszerszej części nose’a i tail’a. To rozwiązanie sprawia, że inicjacja skrętów jest jeszcze prostsza a dodatkowo znacznie poprawiła się wyporność deski podczas jazdy w puchu a co za tym idzie prowadzenie deski w trudnym terenie jest łatwiejsze niż do tej pory. Deski snowboardowe zaopatrzone w Triple Base Technology dzięki podniesionym krawędziom są szybkie i stabilne podczas jazdy na wprost natomiast trójwymiarowy kształt ślizgu (środkowe wybrzuszenie) ułatwia inicjację skrętów i powoduje, że wykonujemy je z mniejszym wysiłkiem.

Podczas jazdy na płaskiej części ślizgu tylko środkowa część stanowi płaszczyznę styku z podłożem co powoduje, że znacznie trudniej złapać krawędź, natomiast już podczas inicjacji skrętu kształt 3D tworzy pełny łuk ze śniegiem co gwarantuje doskonałe trzymanie krawędzi.

Deski snowboardowe wyposażone w Triple Base Technology są deskami camberowymi od nose’a do tail’a – camber pod ciężarem ridera zostaje właściwie dociśnięty do podłoża a podniesione krawędzie sprawiają, że deska w skręcie ma pełny styk krawędzi efektywnej z podłożem.

Flex deski Bataleon Jam

Bataleon Jam to snowboard sztywny – jego wysoka reaktywność odczujesz już od pierwszych metrów pokonanych na nim na stoku. To model, który podczas jazdy na stromych stokach, jak i poza trasą pokazuje swoje prawdziwe oblicze – carving na dużych prędkościach? Nie widzimy problemu, dziewiczy line tuż po świeżych opadach? Jak najbardziej, ze względu na dłuższy nose Bataleon Jam wręcz wypływa z puchu dając iście surferskie wrażenia. Producent deklaruje sztywność produktu jako 7.

Budowa modelu Bataleon Jam

Deska snowboardowa Bataleon Jam to produkt oparty na rdzeniu Super Ultra Light będącym połączeniem drewna topoli i paulowni w proporcji 20/80 co jest idealnym rozwiązaniem gwarantującym dużą stabilność ale przede wszystkim niską wagę deski. Rdzeń deski zabezpieczony jest z obu stron przez Triax Plus czyli trójosiowe włókno szklane, które jest jeszcze lżejsze niż do tej pory.

Warto wspomnieć, iż wzdłuż krawędzi poprowadzone są dwa carbonowe pasy dzięki, którym The Jam uzyskuje doskonały pop i daje szybką odpowiedź na każdy impuls skrętny. Wzdłuż krawędzi deski wygięte carbonowe rurki, które mają odzwierciedlać łuk krawędzi deski - to rozwiązanie D.R.S.T zapewnia dodatkowe przenoszenie mocy przy jeździe na krawędzi.

Model ten zaopatrzony został w ślizg Ultra Glide S, który jest najtwardszy i najszybszy spiekany ślizg o wysokiej zawartości molekularnej w ofercie Bataleon Snowboards.

Dobór długości deski snowboardowej Bataleon Jam

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb.  Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.


W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań.

Dane techniczne

Sezon
2020/2021
Styl Jazdy
ALL MOUNTAIN
Płeć
Mężczyzna
Technologie
3BT
Jednostka
sztuka
Profil deski
HYBRYDA
Kształt deski
directional twin
Szerokość deski
standard
ean13
8719956702969
isbn
DESKA BATALEON THE JAM 20/21 156 BA.21.10.JA.156

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Brak opisu

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej