• Obniżka
  • Oszczędź 850,00 zł
Deska snowboardowa Bataleon Magic Carpet
Kod produktu: 920-01379

Deska snowboardowa Bataleon Magic Carpet

BATALEON
2 599,00 zł
1 749,00 zł Oszczędź 850,00 zł
Długość (cm)
  • 151
  • 154
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Styl Jazdy: FREERIDE
Sezon: 2020/2021
Płeć: Mężczyzna
Jednostka: sztuka
Technologie: 3BT
Profil deski: HYBRYDA
Kształt deski: twin
Szerokość deski: standard
Flex deski: 5/10
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

Deska snowboardowa Bataleon Magic Carpet

 

Deska snowboardowa Bataleon Magic Carpet to pogromca puchu. Zwykły dywan czy snowboardowy potwór? Zdecydowanie to drugie, magiczny nie tylko z nazwy model Magic Carpet jest klasycznym twin tip’em, który odnajduje się doskonale w mocno zaśnieżonym terenie, przygotowanym stoku jak i małych oraz średnich hopach.

Styl jazdy

Deska snowboardowa Bataleon Magic Carpet to propozycja wszechstronna skierowana do dobrze jeżdżących snowboardzistów, którzy chcielibyśmy na jednej desce wyznaczyć dziewiczy line po świeżym opadzie , jak i polatać na hopkach w lokalnym snowparku. Kiedy mamy jednoznacznie zaklasyfikować ten model to pierwszym co ciśnie się na usta jest określenie: freeride/freestyle Ta deska jeździ doskonale w każdych warunkach jednak jej domem są połacie pokryte świeżym śniegiem gdzie snowboardowa jazda na Magic Carpet przybiera znamiona surfingu w puchu.

POZNAJ TECHNOLOGIĘ TRIPLE BASE

Charakterystyka modelu Bataleon Magic Carpet

 

Deska snowboardowa Bataleon Magic Carpet to prawdziwy, rasowy twin tip, którego rodowodu należy szukac w topowych deskach freestyle od Bataleon Snowboards.

Model ten jak 99% desek snowboardowych wychodzących z fabryki pod szyldem Bataleon Snowboards  jest zaopatrzony w autorski patent marki a mianowicie Triple Base Technology a konkretnie jego odmianie POW 3BT. To rozwiązanie charakteryzuje się dużym podniesieniem nose'a i tail’a a sama deska jest węższa w talii.

To rozwiązanie sprawia, że inicjacja skrętów jest jeszcze prostsza a dodatkowo znacznie poprawiła się wyporność deski podczas jazdy w puchu a co za tym idzie prowadzenie deski w trudnym terenie jest łatwiejsze niż do tej pory. Deski snowboardowe zaopatrzone w  Triple Base Technology dzięki podniesionym krawędziom są szybkie i stabilne podczas jazdy na wprost natomiast trójwymiarowy kształt ślizgu (środkowe wybrzuszenie) ułatwia inicjację skrętów i powoduje, że wykonujemy je z mniejszym wysiłkiem.

Podczas jazdy na płaskiej części ślizgu tylko środkowa część stanowi płaszczyznę styku z podłożem co powoduje, że znacznie trudniej złapać krawędź, natomiast już podczas inicjacji skrętu kształt 3D tworzy pełny łuk ze śniegiem co gwarantuje doskonałe trzymanie krawędzi.

Deski snowboardowe wyposażone w Triple Base Technology są deskami camberowymi od nose’a do tail’a – camber pod ciężarem ridera zostaje właściwie dociśnięty do podłoża a podniesione krawędzie sprawiają, że deska w skręcie ma pełny styk krawędzi efektywnej z podłożem.

Flex deski Bataleon Magic Carpet

 

Deska snowboardowa Bataleon Magic Carpet dedykowana jest osobom zaawansowanym, jak i tym którzy właśnie do takiego poziomu aspirują. Model ten jest idealnym wyborem jeżeli lubisz przemierzać zbocza w poszukiwaniu świeżego puchu. Producent deklaruje sztywność swojego modelu jako 5.

Budowa modelu Bataleon Magic Carpet

 

Deska Snowboardowa Bataleon Magic Carpet to produkt oparty na rdzeniu Ultra Light będącym połączeniem drewna topoli i paulowni w proporcji 30/70 co daje najlepszy stosunek wagi do wytrzymałości. Do tego rejon między wiązaniami połączony jest dwoma carbonowymi pasami co sprawia, że deska jest jeszcze bardziej reaktywna a sam rdzeń deski zabezpieczony jest z obu stron trójosiowym włóknem szklanym. Takie połączenie sprawia, że deska jest bardzo zwinna i bardzo stabilna w prowadzeniu.

Produkt został wyposażony również w nowy patent stosowany w deskach Lobster Snowboards i Bataleon Snowboards czyli Core D.S.T – Dual Super Tubes. To dwie wyfrezowane karbonowe rurki poprowadzone poprzecznie między wiązaniami, zabieg ten ma na celu zmniejszenie wagi deski nie czyniąc jednocześnie uszczerbku na jej sprężystości.

Model ten wyposażony został wyposażony w klasyczny ślizg typu Super Slick X, to ślizg tłoczony o dużej twardości i wysokiej szybkości. Jak wysokiej? Wszystko zależy od częstotliwości smarowania.

Dobór długości deski snowboardowej Bataleon Magic Carpet

 

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb.  Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.


W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań.

Dane techniczne

Sezon
2020/2021
Styl Jazdy
FREERIDE
Płeć
Mężczyzna
Technologie
3BT
Jednostka
sztuka
Profil deski
HYBRYDA
Kształt deski
twin
Szerokość deski
standard
Flex deski
5/10
ean13
8719956702921
isbn
DESKA BATALEON MAGIC CARPET 20/21 154 BA.21.10.MC.154

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Brak opisu

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej