• Obniżka
  • Oszczędź 307,00 zł
Deska snowboardowa Bataleon Camel Toe
Kod produktu: 920-01505

Deska snowboardowa Bataleon Camel Toe

BATALEON
1 699,00 zł
1 392,00 zł Oszczędź 307,00 zł
Długość (cm)
  • 148
  • 153
  • 162
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
Dostawa za darmo
Wyświetl koszt wysyłki
Nie czekaj! Zamów teraz, wysyłka dzisiaj za:
Zamów do 13:00 - gwarancja wysyłki dzisiaj!

Styl Jazdy: ALL MOUNTAIN
Sezon: 2021/2022
Płeć: Mężczyzna
Jednostka: sztuka
Technologie: 3BT
Profil deski: HYBRYDA
Kształt deski: directional
Szerokość deski: standard
Flex deski: 4/10
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

Bataleon Camel Toe

Deska snowboardowa Bataleon Camel Toe skierowana jest do osób poszukujących wrażeń podczas jazdy poza trasą. To idealna propozycja dla osób poszukujących deski do przemierzania nowych szlaków. Jeżeli prognoza pogody mówi o świeżych opadach śniegu powinnaś zastanowić się czemu nie masz jeszcze tego modelu w swoim boardbag’u.

Styl jazdy

Teren, poziom trudności i styl jazdy mocno definiują przyszłego nabywcę deski snowboardowej Bataleon Camel Toe. Rider decydujący się na zakup tego modelu to osoba świadoma swoich umiejętności, które według nas powinny być co najmniej dobre. Jazda w puchu, poza trasą i często w nieprzygotowanym terenie bo tam właśnie Camel Toe czuje się najlepiej wymaga od ridera dobrej techniki i właściwej kondycji. Owszem Bataleon Camel Toe jeździ w puchu idealnie jednak tylko wtedy kiedy jest dobrze prowadzony.

Charakterystyka modelu Bataleon Camel Toe

Bardzo długi nose, krótki tail, rybi kształt – tak właśnie wygląda Bataleon Camel Toe to model kierunkowy, który pozwoli dojechać w najbardziej niedostępne, ośnieżone zakątki. To deska, której żywiołem jest jazda poza trasa jednak na przygotowanych stokach okazuje się, że CT doskonale sprawdza się podczas technicznej jazdy.

Model ten jak 99% desek snowboardowych wychodzących z fabryki pod szyldem Bataleon Snowboards  jest zaopatrzony w autorski patent marki a mianowicie Triple Base Technology a konkretnie jego odmianie Pow 3BT. To rozwiązanie charakteryzuje się bardzo wąską częścią środkowa deski i długim poszerzającym się nose’em, dzięki któremu możesz bezproblemowo pływać w świeżym śniegu. Surferskie odczucia potęguje również krótki tail co czyni z Bataleona Camel Toe deskę bardzo zwrotną i wręcz stworzoną do eksplorowania terenów poza trasami.

Od świeżego opadu, pozostawiania dziewiczych śladów po jazdę w wiosennym slush’u – tam Camel Toe sprawdza się najlepiej.

Dodatkowo deska snowboardowa Bataleon Camel Toe została wyposażona w Side Kick Tips – czyli rozwiązanie oparte na podniesieniu krawędzi w najszerszej części nose’a i tail’a. To rozwiązanie sprawia, że inicjacja skrętów jest jeszcze prostsza a dodatkowo znacznie poprawiła się wyporność deski podczas jazdy w puchu a co za tym idzie prowadzenie deski w trudnym terenie jest łatwiejsze niż do tej pory.

Deski snowboardowe zaopatrzone w  Triple Base Technology dzięki podniesionym krawędziom są szybkie i stabilne podczas jazdy na wprost natomiast trójwymiarowy kształt ślizgu (środkowe wybrzuszenie) ułatwia inicjację skrętów i powoduje, że wykonujemy je z mniejszym wysiłkiem.

Podczas jazdy na płaskiej części ślizgu tylko środkowa część stanowi płaszczyznę styku z podłożem co powoduje, że znacznie trudniej złapać krawędź, natomiast już podczas inicjacji skrętu kształt 3D tworzy pełny łuk ze śniegiem co gwarantuje doskonałe trzymanie krawędzi.

Deski snowboardowe wyposażone w Triple Base Technology są deskami camberowymi od nose’a do tail’a – camber pod ciężarem ridera zostaje właściwie dociśnięty do podłoża a podniesione krawędzie sprawiają, że deska w skręcie ma pełny styk krawędzi efektywnej z podłożem.

Flex deski Bataleon Camel Toe

Bataleon CT dysponuje średnim flexem, który mocno wspomaga surferskie odczucia jakich możesz doznać pływając na tym modelu w puchu. Mocno przesunięty środek ciężkości, długi nos, liberalny flex – to wszystko sprawia, że CT prowadzi się łatwo i przewidywalnie. Producent deklaruje sztywnośc swojego modelu jako 4.

Budowa modelu Bataleon Camel Toe

Deska snowboardowa Bataleon CT to produkt oparty na rdzeniu Core Core będącym połączeniem drewna topoli i bukowych wstawek co jest idealnym rozwiązaniem gwarantującym dużą stabilność ale również właściwe usztywnienie w rejonie insertów oraz powoduje, że deska ma większy POP.

Rdzeń deski zabezpieczony jest z obu stron dwuosiowym włóknem szklanym. Takie połączenie sprawia, że deska jest bardzo zwinna i bardzo stabilna w prowadzeniu.

Nowością zastosowaną w tym sezonie są ścianki boczne Shock Walls, które dzięki występowaniu  przetworzonego uretanu lepiej tłumią wibracje powstałe w skutek uderzeń o przeszkody

Model ten wyposażony został wyposażony w klasyczny ślizg typu Super Slick X czyli najbardziej gęsty z dostępnych na rynku ślizgów tłoczonych. Dzięki dużej zawartości molekularnej ślizg ten jest bardzo szybki i trwały przy czym na długo zostaje totalnie bezobsługowy.

Dobór długości deski Bataleon Camel Toe

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb. 

W przypadku desek o charakterstyce podobnej do modelu Bataleon CT zalecamy dobór długości deski o 15-20cm krótszej niż wzrost .

Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.


W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań.

Dane techniczne

Sezon
2021/2022
Styl Jazdy
ALL MOUNTAIN
Płeć
Mężczyzna
Technologie
3BT
Jednostka
sztuka
Profil deski
HYBRYDA
Kształt deski
directional
Szerokość deski
standard
Flex deski
4/10
ean13
8720246012231
isbn
DESKA BATALEON CAMELTOE 153 W22 BA.22.10.CTOE.153

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Brak opisu

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej