• Obniżka
  • Nowy
  • Oszczędź 2 300,00 zł
Deska snowboardowa Bataleon Surfer Limited
Kod produktu: 920-01523

Deska snowboardowa Bataleon Surfer Limited

BATALEON
5 299,00 zł
2 999,00 zł Oszczędź 2 300,00 zł
Długość (cm)
  • 154
Ilość
Ostatnia sztuka w magazynie

Styl Jazdy: FREERIDE
Sezon: 2020/2021
Płeć: mężczyzna
Technologie: 3BT
Profil deski: HYBRYDA
Kształt deski: directional
Flex deski: 4/10
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

Bataleon Surfer Limited

Deska snowboardowa Bataleon Surfer LTD to jak sama nazwa wskazuje najbardziej pływająca  pozycja w lookbook'u marki. Wersja Limited to jedna z 150 limitowanych sztuk, które powstały w fabryce Bataleon Snowboards - egzemplarz wyposażony został w neoprenowy pokrowiec a od standardowej wersji Surfera różni go jeszcze niższa masa dzięki wykorzystaniu rdzenia Super Ultra Light oraz najszybszego na rynku ślizgu Nano Speed S.

Model ten został zaprojektowany by wyznaczać nowe kierunki poza trasami będąc jednocześnie deską stosunkowo liberalna i łatwą w prowadzeniu. Ogromny swallow tail i szeroki nose sprawią, że spokojnie  pozostaniesz surferem na śnieżnych falach.

Styl jazdy

Jeżeli poszukujesz deski do wyznaczania świeżych linii poza trasą a twoim powołaniem jest jazda w puchu to Surfer jest bezwzględnie dedykowany Tobie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O TECHNOLOGII TRIPLE BASE 

Charakterystyka modelu Bataleon Surfer Limited

Model ten jak 99% desek snowboardowych wychodzących z fabryki pod szyldem Bataleon Snowboards  jest zaopatrzony w autorski patent marki a mianowicie Triple Base Technology a konkretnie jego odmianie Freeride 3BT. To rozwiązanie charakteryzuje się bardzo wąską częścią płaską ślizgu i długim poszerzającym się nose’em, dzięki któremu możesz bezproblemowo pływać w świeżym śniegu. Surferskie odczucia potęguje również bardzo szeroki nose oraz krótki  swallow tail co czyni z Bataleona Surfera deskę bardzo zwrotną i wręcz stworzoną do eksplorowania terenów poza trasami.

Deski snowboardowe zaopatrzone w  Triple Base Technology dzięki podniesionym krawędziom są szybkie i stabilne podczas jazdy na wprost natomiast trójwymiarowy kształt ślizgu (środkowe wybrzuszenie) ułatwia inicjację skrętów i powoduje, że wykonujemy je z mniejszym wysiłkiem. Podczas jazdy na płaskiej części ślizgu tylko środkowa część stanowi płaszczyznę styku z podłożem co powoduje, że znacznie trudniej złapać krawędź, natomiast już podczas inicjacji skrętu kształt 3D tworzy pełny łuk ze śniegiem co gwarantuje doskonałe trzymanie krawędzi.

Deski snowboardowe wyposażone w Triple Base Technology są deskami camberowymi od nose’a do tail’a – camber pod ciężarem ridera zostaje właściwie dociśnięty do podłoża a podniesione krawędzie sprawiają, że deska w skręcie ma pełny styk krawędzi efektywnej z podłożem.

Flex deski Bataleon Surfer Limited

Bataleon Surfer jak sama nazwa wskazuje to kwintesencja pływania w świeżym puchu a to wszystko zamknięte w konstrukcji o sztywności na poziomie 4.

Budowa modelu Bataleon Surfer Limited

Deska snowboardowa Bataleon Surfer opiera się w swojej budowie na topolowym rdzeniu z wstawkami z drewna paulowni w proporcji 50/50, takie rozwiązanie nosi nazwę Super Ultra Light Core.

Rdzeń deski snowboardowej chroniony jest przez warstwę trójosiowego włókna szklanego dzięki czemu deska zachowuje pełną sprężystość. 

Dodatkowo deska snowboardowa Bataleon Surfer została wyposażona w Side Kick Tips – czyli rozwiązanie oparte na podniesieniu krawędzi w najszerszej części nose’a i tail’a. To rozwiązanie sprawia, że inicjacja skrętów jest jeszcze prostsza a dodatkowo znacznie poprawiła się wyporność deski podczas jazdy w puchu a co za tym idzie prowadzenie deski w trudnym terenie jest łatwiejsze niż do tej pory.


Warto wspomnieć, iż wzdłuż krawędzi poprowadzone są dwa carbonowe pasy dzięki, którym Surfer uzyskuje doskonały pop i daje szybką odpowiedź na każdy impuls skrętny. Wzdłuż krawędzi deski wygięte carbonowe rurki, które mają odzwierciedlać łuk krawędzi deski - to rozwiązanie D.R.S.T zapewnia dodatkowe przenoszenie mocy przy jeździe na krawędzi. Za sztywność w rejonie nose'a i tail'a odpowiedzialne są carbonowe pasy, które układając się w literę V zapewniają odpowiednią reakcję na impuls skrętny ridera.

Surfer Limited korzysta również z rozwiązania AirRide czyli dodatku do drewnianego rdzenia, który tłumi ewentualne drgania i jest niczym innym jak odpowiednikiem samochodowego systemu zawieszenia dzięki, któremu drgania nie są przenoszone na nogi ridera.

Deska snowboardowa Bataleon Surfer posiada ślizg typu Nano Speed S czyli najszybszy na rynku dostępny slizg stosowany tylko w hi endowych produktach Bataleon Snowboards.

Dobór długości deski snowboardowej Bataleon Surfer Limited

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb.  Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.


W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań.

Dane techniczne

Sezon
2020/2021
Styl Jazdy
FREERIDE
Płeć
mężczyzna
Technologie
3BT
Jednostka
sztuka
Profil deski
HYBRYDA
Kształt deski
directional
Flex deski
4/10
ean13
8719956702587
isbn
DESKA BATALEON THE SURFER LTD W21 154 BA.21.10.SLTD.154

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Brak opisu

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej