Deska snowboardowa Bataleon Carver
Kod produktu: 920-01649

Deska snowboardowa Bataleon Carver

BATALEON
2 699,00 zł
Długość (cm)
  • 158
Ilość
Ostatnia sztuka w magazynie
Dostawa za darmo
Wyświetl koszt wysyłki
Zamówienie złożone do 13:00 wysyłamy tego samego dnia roboczego! Kolejna wysyłka za:

Styl Jazdy: FREERIDE
Sezon: 2023/2024
Płeć: Mężczyzna
Jednostka: sztuka
Technologie: 3BT
Profil deski: HYBRYDA
Kształt deski: directional
Flex deski: 7/10
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

Bataleon Carver

Deska snowboardowa Bataleon Carver to jak sama nazwa wskazuje najbardziej carvingowo ukierunkowana pozycja w lookbook'u marki. Twardy, przygotowany stok i szalone wykładki na dużej prędkości, dobra techniczna jazdy podczas, której skrętem ciętym wycinasz w twardym stoku jak nożem - taki jest Carver, sztywny i ukierunkowany, bez miękkiej gry i myszkowania nose'a deski - to deska dla świadomych riderów, którzy poszukjuja wrażeń czerpanych z jazdy przy dużych prędkościach.

Styl jazdy

Jeżeli poszukujesz deski do szybkiej technicznej jazdy i na Youtube oglądasz filmy spod znaku Korua Shapes to Carver bedzie idealnym wyborem. Szalony carving niczym Tyler Chorlton, szybka techniczna jazda czy też wykładki na stoku przy pełnej prędkości i igranie z grawitacją - taki jest Carver, deska przygotowana do jazdy w przeciążeniach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O TECHNOLOGII TRIPLE BASE 

Charakterystyka modelu Bataleon Carver

Model ten jak 99% desek snowboardowych wychodzących z fabryki pod szyldem Bataleon Snowboards  jest zaopatrzony w autorski patent marki a mianowicie Triple Base Technology a konkretnie jego odmianie Freeride 3BT. To rozwiązanie charakteryzuje się bardzo wąską częścią płaską ślizgu i długim poszerzającym się nose’em, dzięki któremu możesz bezproblemowo pływać w świeżym śniegu. 

Deski snowboardowe zaopatrzone w  Triple Base Technology dzięki podniesionym krawędziom są szybkie i stabilne podczas jazdy na wprost natomiast trójwymiarowy kształt ślizgu (środkowe wybrzuszenie) ułatwia inicjację skrętów i powoduje, że wykonujemy je z mniejszym wysiłkiem. Podczas jazdy na płaskiej części ślizgu tylko środkowa część stanowi płaszczyznę styku z podłożem co powoduje, że znacznie trudniej złapać krawędź, natomiast już podczas inicjacji skrętu kształt 3D tworzy pełny łuk ze śniegiem co gwarantuje doskonałe trzymanie krawędzi.

Deski snowboardowe wyposażone w Triple Base Technology są deskami camberowymi od nose’a do tail’a – camber pod ciężarem ridera zostaje właściwie dociśnięty do podłoża a podniesione krawędzie sprawiają, że deska w skręcie ma pełny styk krawędzi efektywnej z podłożem.

Flex deski Bataleon Carver

Bataleon Carver jak sama nazwa wskazuje to kwintesencja szybkiej, technicznej jazdy po stoku a to wszystko zamknięte w konstrukcji o sztywności na poziomie 7.

Budowa modelu Bataleon Carver

Deska snowboardowa Bataleon Carver opiera się w swojej budowie na topolowym rdzeniu z wstawkami z drewna paulowni w proporcji 50/50, takie rozwiązanie nosi nazwę Light Core.

Rdzeń deski snowboardowej chroniony jest przez warstwę trójosiowego włókna szklanego dzięki czemu deska zachowuje pełną sprężystość. 

Dodatkowo deska snowboardowa Bataleon Carver została wyposażona w Side Kick Tips – czyli rozwiązanie oparte na podniesieniu krawędzi w najszerszej części nose’a i tail’a. To rozwiązanie sprawia, że inicjacja skrętów jest jeszcze prostsza a dodatkowo znacznie poprawiła się wyporność deski podczas jazdy w puchu a co za tym idzie prowadzenie deski w trudnym terenie jest łatwiejsze niż do tej pory.


Warto wspomnieć, iż wzdłuż krawędzi poprowadzone są dwa carbonowe pasy dzięki, którym Carver uzyskuje doskonały pop i daje szybką odpowiedź na każdy impuls skrętny. Wzdłuż krawędzi deski wygięte carbonowe rurki, które mają odzwierciedlać łuk krawędzi deski - to rozwiązanie D.R.S.T zapewnia dodatkowe przenoszenie mocy przy jeździe na krawędzi.

Deska snowboardowa Bataleon Carver posiada ślizg typu Hyper Glide S czyli klasyczny spiekany ślizg, którego walory jezdne są uzależnione od częstotliwości jego smarowania. 

Dobór długości deski snowboardowej Bataleon Carver

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb.  Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.


W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań.

Dane techniczne

Sezon
2023/2024
Styl Jazdy
FREERIDE
Płeć
Mężczyzna
Technologie
3BT
Jednostka
sztuka
Profil deski
HYBRYDA
Kształt deski
directional
Flex deski
7/10
ean13
8720246019964
isbn
DESKA BATALEON CARVER 158 BA.23.10.CV.158

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Brak opisu

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej