• Nowy
Deska snowboardowa Bataleon Blow
Kod produktu: 920-01646

Deska snowboardowa Bataleon Blow

BATALEON
1 979,00 zł
Długość (cm)
  • 151
Ilość
Ostatnia sztuka w magazynie

Styl Jazdy: ALL MOUNTAIN
Sezon: 2022/2023
Płeć: mężczyzna
Technologie: 3BT
Profil deski: HYBRYDA
Kształt deski: twin
Szerokość deski: standard
Flex deski: 2/10
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

Bataleon Blow

Deska snowboardowa Bataleon Blow jest propozycją dedykowaną osobom poszukującym pierwszej deski snowboardowej, które w rozsądnym budżecie chciałyby otrzymać model liberalny i zaopatrzony w rewolucyjny patent Triple Base Technology. Jżeli poszukujesz deski lekkiej, zwrotnej i łatwej w prowadzeniu będzie to idealny wybór. To również doskonała propozycja dla osób, które poszukują pierwszej deski freestyle'owej, na której rozpoczną swoja przygodę w snowparku.

Styl jazdy

Kiedy stawiasz swoje pierwsze kroki na snowboardzie a szczególnie we freestyle'owej grze nie masz punktu odniesienia. Zależy ci na produkcie, który w jak największym stopniu ułatwi naukę tricków bądź też doskonalenie umiejętności jazdy na desce. I właśnie wtedy dobrą decyzją jest wybór Blow czyli deska będąca synonimem modelu bardzo liberalnego, ułatwiającego naukę i wybaczającego błędy. Bataleon Blow to deska snowboardowa z kategorii all mountain dzięki, której progres to tylko kwestia czasu. 

Charakterystyka modelu Bataleon Blow

Bataleon Blow to w pełni symetryczna męska deska z kategroii all mountain / freestyle dedykowana osobom stawiającym swoje pierwsze kroki w snowparku. Model ten łatwo się prowadzi i nawet przy świeżym opadzie śniegu doskonale jest stabilny i przewidywalny. Deska sama w sobie jest modelem bardzo lekkim co często jest jednym z decydujących argumentów przemawiających za jej wyborem.

Model ten jak 99% desek snowboardowych wychodzących z fabryki pod szyldem Bataleon Snowboards  jest zaopatrzony w autorski patent marki a mianowicie Triple Base Technology a konkretnie jego odmianie Jib 3BT. To rozwiązanie charakteryzuje się największą uniwersalnością – jest najbardziej responsywne, pozwala na szybką zmianę krawędzi bez straty prędkości oraz daje duże wsparcie podczas jazdy w puchu.

Deski snowboardowe zaopatrzone w  Triple Base Technology dzięki podniesionym krawędziom są szybkie i stabilne podczas jazdy na wprost natomiast trójwymiarowy kształt ślizgu (środkowe wybrzuszenie) ułatwia inicjację skrętów i powoduje, że wykonujemy je z mniejszym wysiłkiem.

Podczas jazdy na płaskiej części ślizgu tylko środkowa część stanowi płaszczyznę styku z podłożem co powoduje, że znacznie trudniej złapać krawędź, natomiast już podczas inicjacji skrętu kształt 3D tworzy pełny łuk ze śniegiem co gwarantuje doskonałe trzymanie krawędzi.

Deski snowboardowe wyposażone w Triple Base Technology są deskami camberowymi od nose’a do tail’a – camber pod ciężarem ridera zostaje właściwie dociśnięty do podłoża a podniesione krawędzie sprawiają, że deska w skręcie ma pełny styk krawędzi efektywnej z podłożem.

Flex deski Bataleon Blow

Deska snowboardowa Bataleon Blow jest dedykowana kobietom początkującym i średnio zaawansowanym stąd też projektanci Bataleon Snowboards uczynili wszystko by model ten wspierał młodych adeptów snowboardingu w ich pierwszych krokach na stoku. Stąd też Blow posiada relatywnie niski flex co wraz ze średnią wysokością cambera pod stopami czyni go idealną propozycją jako pierwszy krok do zapoznania z technologią Triple Base Technology. Producent określa sztywność swojego produktu jako 2.

Budowa modelu Bataleon Blow

Deska snowboardowa Bataleon Blow w swojej konstrukcji opiera się na rdzeniu Core Core stworzonym z topoli i drewna bukowego, który chroniony jest przez warstwę dwuosiowego włókna szklanego dzięki czemu deska zachowuje pełna sprężystość. Nowością zastosowaną w tym sezonie są ścianki boczne Shock Walls, które dzięki występowaniu  przetworzonego uretanu lepiej tłumią wibracje powstałe w skutek uderzeń o przeszkody. Model ten uzupełniony jest o ślizg typu Super Slick X czyli najbardziej gęsty z dostępnych na rynku ślizgów tłoczonych. Dzięki dużej zawartości molekularnej ślizg ten jest bardzo szybki i trwały przy czym na długo zostaje totalnie bezobsługowy

Dobór długości deski snowboardowej Bataleon Blow

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb.  Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.


W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań.

Dane techniczne

Sezon
2022/2023
Styl Jazdy
ALL MOUNTAIN
Płeć
mężczyzna
Technologie
3BT
Jednostka
sztuka
Profil deski
HYBRYDA
Kształt deski
twin
Szerokość deski
standard
Flex deski
2/10
ean13
8720246019148
isbn
DESKA BATALOEN BLOW 151 BA.23.10.BL.151

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Brak opisu

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej