Deska snowboardowa Bataleon Thunder Bolt
Kod produktu: 920-01653

Deska snowboardowa Bataleon Thunder Bolt

BATALEON
3 949,00 zł
Długość (cm)
Ilość
Produkt już niestety niedostępny w naszym magazynie.

Styl Jazdy: FREERIDE
Sezon: 2022/2023
Płeć: Mężczyzna
Technologie: 3BT
Profil deski: HYBRYDA
Kształt deski: directional
Szerokość deski: standard
Flex deski: 7/10
Poziom zaawansowania
A
B
C
D

A - początkujący

C - zaawansowany

B - średniozaawansowany

D - ekspert

Deska snowboardowa Bataleon Thunder Bolt

 

Deska snowboardowa Bataleon Thunder Bolt wyznacza kierunek rozwoju marki Bataleon, to prawdziwy hi-endowy model stanowiący podsumowanie wszystkich topowych technologii, którymi na ten moment dysponuje marka spod znaku Triple Base Technology.

Bataleon Thunerd Bolt to propozycja wszechstronna skierowana do bardzo dobrze jeżdżących snowboardzistów. Wybierając Thunder Bolt'a otrzymujesz sztywny model dedykowany riderom poszukującym bardzo szybkiej, doskonale carvingującej - lekkiej deski, która świetnie sprawdzi się również poza stokiem.

Charakterystyka modelu Bataleon Thunder Bolt

 

Deska snowboardowa Bataleon Thunder Bolt  to w pełni kierunkowa deska, która w każdym momencie jest gotowa na duże przeciążenia i agresywne zmiany krawędzi, to demon prędkości i tylko Ty możesz go ujarzmić.

Model ten jak 99% desek snowboardowych wychodzących z fabryki pod szyldem Bataleon Snowboards  jest zaopatrzony w autorski patent marki a mianowicie Triple Base Technology a konkretnie jego odmianie Freeride 3BT. To rozwiązanie charakteryzuje się mocnym podniesieniem krawędzi oraz dłuższym nose'em co pozwala na idealnie pływanie w świeżym śniegu.

Dodatkowo deska snowboardowa Bataleon Thunder została wyposażona w Side Kick Tips – czyli rozwiązanie oparte na podniesieniu krawędzi w najszerszej części nose’a i tail’a. To rozwiązanie sprawia, że inicjacja skrętów jest jeszcze prostsza a dodatkowo znacznie poprawiła się wyporność deski podczas jazdy w puchu a co za tym idzie prowadzenie deski w trudnym terenie jest łatwiejsze niż do tej pory. Deski snowboardowe zaopatrzone w  Triple Base Technology dzięki podniesionym krawędziom są szybkie i stabilne podczas jazdy na wprost natomiast trójwymiarowy kształt ślizgu (środkowe wybrzuszenie) ułatwia inicjację skrętów i powoduje, że wykonujemy je z mniejszym wysiłkiem.

Podczas jazdy na płaskiej części ślizgu tylko środkowa część stanowi płaszczyznę styku z podłożem co powoduje, że znacznie trudniej złapać krawędź, natomiast już podczas inicjacji skrętu kształt 3D tworzy pełny łuk ze śniegiem co gwarantuje doskonałe trzymanie krawędzi.

Deski snowboardowe wyposażone w Triple Base Technology są deskami camberowymi od nose’a do tail’a – camber pod ciężarem ridera zostaje właściwie dociśnięty do podłoża a podniesione krawędzie sprawiają, że deska w skręcie ma pełny styk krawędzi efektywnej z podłożem.

Flex deski Bataleon Thunder Bolt

Deska snowboardowa Bataleon Thunder Bolt dedykowana jest osobom zaawansowanym, jak i tym którzy właśnie do takiego poziomu aspirują.  Producent deklaruje sztywność swojego modelu jako 7.

Budowa modelu Bataleon Thunder Bolt

  

Deska snowboardowa Bataleon Thunder  to produkt oparty na rdzeniu Super Light Core będącym połączeniem drewna topoli i paulowni w proporcji 80/20 co czyni go jednym z najlżejszych rdzeni na rynku. Do tego rejon między tailą, jak i część za przednim wiązaniem wspomagana jest przez dwa carbonowe stingery co sprawia, że deska jest jeszcze bardziej reaktywna a sam rdzeń deski zabezpieczony jest z obu stron trójosiowym włóknem szklanym. Takie połączenie sprawia, że deska jest bardzo zwinna i bardzo stabilna w prowadzeniu. 

Top deski pokryty jest mieszanką włókna szklanego i carbonu przez co deska jest sztywniejsza, ma lepsze tłumienie drgan oraz stabilniej zachowuje się przy dużych prędkościach. Między wiązaniami poprowadzona została podwójna carbonowa rurka  - to rozwiązanie o nazwie D.R.S.T zapewnia dodatkowe przenoszenie mocy przy jeździe na krawędzi.

Model ten wyposażony został wyposażony w ślizg typu Nano Speed S, to ślizg spiekany o dużej twardości i wysokiej szybkości. Jak wysokiej? O to trzeba zapytać narciarzy startujących w konkurencji Super Gigant bo właśnie w ślizg takiego typu wyposażony został Thunder Bolt.

Dobór długości deski snowboardowej Bataleon Thunder Bolt

 Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb.  Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.


W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań.

Dane techniczne

Sezon
2022/2023
Styl Jazdy
FREERIDE
Płeć
Mężczyzna
Technologie
3BT
Jednostka
sztuka
Profil deski
HYBRYDA
Kształt deski
directional
Szerokość deski
standard
ean13
8720246020717
isbn
DESKA BATALOEN THUNDER BOLT 158 BA.23.10.THB.158

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Brak opisu

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej