ŻEBY KASK WŁAŚCIWIE SPEŁNIAŁ SWOJE ZADANIE, CZYLI ZAPEWNIAŁ BEZPIECZEŃSTWO, MUSI BYĆ ODPOWIEDNIO DOBRANY – NIE MOŻE BYĆ ZA CIASNY, ANI TYM BARDZIEJ ZBYT LUŹNY.

ZMIERZ OBWÓD GŁOWY
  • Pomiaru najlepiej dokonać za pomocą metra krawieckiego, około 1 cm nad linią brwi. Otrzymany wynik przekłada się na rozmiar kasku danego producenta np. S(55-56) – przykładowa tabelka znajduje się na dole strony.
  • W celu uzyskania większego komfortu, zalecamy wybrać rozmiar kasku, który będzie o 1 cm większy od zmierzonego obwodu. W przypadku gdy pomiar wskazuje np. 56.4 cm, najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie kasku z przedziału M czyli 57-58 cm.
MIERZENIE KASKU W DOMU
  • Załóż kask i zapnij pasek pod brodą, następnie poruszaj głową na boki, w przód oraz w tył.
  • Pasek nie powinien uciskać, a kask musi dobrze przylegać – nie może opadać na czoło, ani na kark, a także nie może nadmiernie uciskać, powodując ból.
DOPASOWANIE DO GOGLI

W doborze kasku ważnym elementem jest także jego kompatybilność z goglami. Między kaskiem a goglami powinna być tylko niewielka szczelina, dzięki czemu narciarz będzie chroniony przed mrozem i wiatrem.
Szerokość paska gogli powinna być dopasowana do szerokości zapięcia, który znajduje się w tylnej części kasku. Wówczas gogle są właściwie trzymane.

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ KASKÓW:

Jak dopasować kask narciarski? 70151706.jpg