• Obniżka
  • Oszczędź 1 259,00 zł
Zestaw Salomon Super 8 + Salomon Trigger L
Kod produktu: 940-00248

Zestaw Salomon Super 8 + Salomon Trigger L

SALOMON
2 948,00 zł
1 689,00 zł Oszczędź 1 259,00 zł
Długość (cm)
Ilość
Skontaktuj się ze sprzedawcą

Styl Jazdy: ALL MOUNTAIN
Płeć: mężczyzna
Profil deski: HYBRYDA
Kształt deski: directional
Flex deski: 4/10
Flex wiązań: 4/10

Salomon Super 8

Deska snowboardowa Salomon Super 8 pozwoli Ci spojrzeć na snowboarding z innej strony. Model ten świetnie czuje się w nieprzygotowanym terenie gdzie tuż po świeżym opadzie śniegu najlepiej pokazuje swoje oblicze.

Styl jazdy

Salomon Super 8 jest wszechstronną deską, której nie można jednoznacznie sklasyfikować. Od razu możemy wykluczyć ja jako deskę do snowparku jednak już później gdy zastanawiamy się w jakim środowisku model ten radzi sobie najlepiej trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

Poza trasą czy też tuż po świeżym opadzie – tam deska snowboardowa Salomon Super 8 czuje się najlepiej jednak warto wspomnieć, że również na przygotowanym twardym stoku, podczas szybkiej technicznej jazdy trudno powiedzieć o tym modelu coś niepochlebnego. Całość sukcesu tego modelu zamknięta jest w jego konstrukcji i kształcie, który daje unikalne wrażenia z jazdy.

SALOMON SUPER 8 - ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Charakterystyka modelu

Deska snowboardowa Salomon Super 8 klasyfikowana jest jako model kierunkowy o profilu backseat camber. Kierunkowość Super 8 widać już od pierwszego spojrzenia lecz warto zauważyć, że tył deski jest o 10-15mm węższy niż nose co w znacznym stopniu ułatwia manewrowanie, poprawia wyporność w głębokim śniegu jak i trzymanie w skręcie podczas jazdy na przygotowanych trasach.

Wcześniej wspomniany backseat camber to nic innego jak profil oparty na camberze umieszczonym pod tylnią stopą co dodaje mocy podczas skrętów oraz fragmentu płaskiej deski w stronę nose’a. Fragment flat w przedniej części deski doskonale wpływa na jazdę w puchu i czysto surferskie odczucia.

Salomon Super 8 korzysta z opatentowanego przez Salomon Snowboards taliowania, które nosi nazwę Quadratic, czyli połączenie eliptycznych promieni dzięki czemu znacznie łatwiej jest zainicjować skręt, zmienić kierunek oraz dynamicznie przejść z krawędzi na krawędź.

Flex deski Salomon Super 8

Deska snowboardowa Salomon Super 8 jest dedykowana osobom świadomym swoich potrzeb. Zainteresować się tym modelem powinny osoby o co najmniej średnich umiejętnościach, które ponad jazdę freestyle stawiają podróż w do tej pory nieznane górskie tereny.

Model ten doskonale radzi sobie w głębszym śniegu gdzie dzięki swojemu kształtowi daje iście surferskie odczucia. Manerwowalność przy dużych prędkościach, stabilność w każdych warunkach a wszystko skompilowane wraz z liberalnym flexem. Producent określa sztywność swojego produktu jako 4.

Budowa modelu Salomon Super 8

Deska snowboardowa Salomon Super 8 w swojej budowie opiera się na rdzeniu Aspen SLCT, którego długo selekcjonowane drewno ma certyfikat FSC, ma wysoka jakość i niską wagę co przekłada się również na stosunkowo małą masę całej deski. Rdzeń deski zabezpieczony został włóknem szklanym BA MD o średniej gęstości co gwarantuje trwałość użytkowania.

Od strony bocznej natomiast rdzeń chroniony jest przez podkładki Royal Rubber, które umiejscowione zostały w strefach największego nacisku na ścianki boczne ABS dzięki czemu amortyzują drgania i mocniejsze uderzenia. Warto wspomnieć również o podłużnicach wykonanych z bazaltu podłużnicach Ghost co nadaje desce solidny pop i poprawia amortyzacje i sterowność podczas szybszej jazdy.

Model ten uzupełniony jest o ślizg spiekany wykończony strukturą Medium Stone. Ślizg w desce snowboardowej Salomon Super 8 zapewnia równowagę między rozwijanymi dużymi prędkościami uzyskiwanymi dzięki twardej powierzchni a znakomitą absorbcją smaru.

Dobór długości deski snowboardowej Salomon Super 8

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb.  Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.


W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań.

Salomon Trigger

Wiązanie snowboardowe Salomon Trigger to doskonały wybór dla osób poszukujących modelu o charakterze all mountain, który doskonale sprawdzi się w każdym terenie. Zastosowanie przełomowej technologii Blaster eliminuje przenoszenie drgań oraz zapewnia miękkie lądowania.

SALOMON TRIGGER - ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

Budowa wiązania Salomon Trigger

Konstrukcja wiązań Salomon Trigger oparta jest na podstawie, której najważniejszym elementem są rozmieszczone strategicznie podkładki Blaster, które zapewniają dynamiczne tłumienie drgań między butem a wiązaniem zapewniając przy tym pełną mobilność. Wewnątrz wiązania odnajdziemy pas SCS+ Full EVA, który wykonany jest w pełni z tworzywa EVA co znacznie podwyższa poziom eliminowanych drgań i ułatwia precyzyjne przeniesienie energii bezpośrednio na krawędzie deski.

Wiązanie snowboardowe Salomon Trigger posiada wewnętrzny canting czyli pochylenie padów pod kątem 2,5° zapewniają błyskawiczne wzmocnienie popu i pełną kontrolę krawędzi.

 

Salomon Trigger jest wiązaniem snowboardowym wyposażonym w pasek 3D Asym Supreme, który  oferuje pewne połączenie buta z deską, zapewniając doskonałe dopasowanie, jak również poprzez naturalne ustawienie stóp eliminuje punkty ucisku co gwarantuje całodzienny komfort na stoku.

Za pełną stabilizację stopy odpowiada również dolny strap typu Locked Up, który zapewnia utrzymanie pozycji butów w wiązaniu i właściwe dociśnięcie przednie części butów.

 

Ten model posiada również łyżkę Trigger dedykowaną temu modelowi posiada ergonomiczny kształt zapewniający najwyższy komfort i najskuteczniejsze połączenie z deską oraz anatomiczne dopasowanie.

 

Trigger jest ultralekkim wiązaniem, którego podstawa w 30% stworzona jest z kompozytu a waga jednego wiązania to tylko 837 gramów.

Dane techniczne

Styl Jazdy
ALL MOUNTAIN
Płeć
mężczyzna
Profil deski
HYBRYDA
Kształt deski
directional
Flex deski
4/10
Flex wiązań
4/10
isbn
DESKA SALOMON SUPER 8 163 L40530800+SALOMON TRIGGER L CAMO L40511500

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Salomon jest francuskim producentem sprzętu sportowego, w tym sprzętu zimowego – narciarskiego i snowboardowego. Firma została założona w 1947 roku przez Francois'a Salomon'a. Firma specjalizuje się w produkcji sprzętu oraz akcesoriów wykorzystywanych do sportów zimowych. Od wielu lat Salomon tworzy niezawodny sprzęt narciarski oraz snowboardowy, który jest testowany przez najlepszych zawodników na świecie. Do teamu RACE należą: Klaus Kroell, Davide Simoncelli, Hannes Reichelt, Andreas Matt. Salomon mocno inwestuje również w freestylową scenę, tworząc team freeski (Mike Douglas,Thomas Krief, Henrik Windstedt) oraz snowboardowy (Jed Anderson, Chris Grenier, Louif Paradis, Jamie Nicholls, Bode Merrill, Jenny Jones oraz Kasia Rusin).

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej