• Obniżka
  • Nowy
  • Oszczędź 833,00 zł
Zestaw Salomon Pulse + Salomon TriggerX L
Kod produktu: 940-00286

Zestaw Salomon Pulse + Salomon TriggerX L

SALOMON
2 098,00 zł
1 265,00 zł Oszczędź 833,00 zł
Długość (cm)
  • 163
Ilość
Ostatnia sztuka w magazynie

Styl Jazdy: ALL MOUNTAIN
Płeć: mężczyzna
Profil deski: HYBRYDA
Kształt deski: directional twin
Flex deski: 3/10
Flex wiązań: 4/10

Zestaw Salomon Pulse + Salomon TriggerX L

Salomon Pulse jest propozycją dedykowaną riderom poszukującym pierwszej deski snowboardowej w rozsądnym budżecie. To produkt wyjątkowo liberalny, będący doskonałą alternatywą dla zakupu używanego sprzętu.

Styl jazdy

Deska snowboardowa Salomon Pulse przykuwa uwagę od pierwszego spojrzenia. To doskonale wyglądająca i jeszcze lepiej jeżdżąca deska adresowana do osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze snowboardem. Model ten możemy określić jako bardzo wyrozumiały, zwrotny i nie stwarzający problemów na stoku. Corocznie Salomon Pulse jest jedną z najlepiej sprzedających się desek snowboardowych dedykowanych młodym adeptom śnieżnego szaleństwa.

Charakterystyka modelu

Salomon Pulse to deska klasyfikowana jako directional twin. Taka konstrukcja sprawia, że model ten łatwo się prowadzi i nawet przy świeżym opadzie śniegu doskonale jest stabilny i przewidywalny. Model ten jak większość desek wychodzących z fabryki Salomon Snowboards jest hybrydą a tym razem mamy do czynienia z konstrukcją Flat Out Camber.

Jest to wyjątkowo liberalna mieszanka, łącząca najlepsze cennych desek płaskich (flat między wiązaniami oraz za wiązaniami od nose’a do tail’a) oraz camber pod stopami. Takie rozwiązanie powoduje, że deska jest niebywale stabilna i łatwo się ją prowadzi.

Model ten wykorzystuje rozwiązanie Bite Free Edges, jego krawędzie są podniesione lekko ku górze względem podłoża co sprawia, że Lotus bardzo łatwo wchodzi w skręt.

Flex deski Salomon Pulse

Deska snowboardowa Salomon Pulse jest dedykowana osobom początkującym i średnio zaawansowanym stąd też projektanci Salomon Snowboards uczynili wszystko by model ten wspierał młodych adeptów snowboardingu w ich pierwszych krokach na stoku.

Pulse posiada relatywnie niski flex co czyni go idealną propozycją dla osób poszukujących pierwszej deski snowboardowej. Producent określa sztywność swojego produktu jako 3.

Budowa modelu Salomon Pulse

Deska snowboardowa Salomon Pulse w swojej konstrukcji opiera się na rdzeniu Aspen Core stworzonym z osiki, który chroniony jest przez kopolimer, który jest składową ABS-u chroniącego rdzeń przed bocznymi uderzeniami. Jego struktura cząsteczkowa porównywalna jest do betonowej sztabki, która posiada wtopione fragmenty gumy, która łączy wytrzymałość sprzyjająca przenoszeniu energii i absorbowanie drgań skutecznie amortyzując wstrząsy.

Model ten uzupełniony jest o ślizg tłoczony ślizg, który jest wyjątkowo wytrzymały i nie wymaga tak częstego smarowania jak ślizgi spiekane.

Dobór długości deski snowboardowej Salomon Pulse

Pamiętaj! Dobór długości deski snowboardowej to kwestia bardzo indywidualna. Z naszego doświadczenia sugerujemy wybór modelu o 20-25cm krótszego niż wzrost - dotyczy desek snowboardowych typu: all mountain, freestyle, park i jibb.  Ważną kwestią przy doborze długości deski snowboardowej pozostaje również waga ridera. Większość producentów wraz z towarem dostarcza również tabelę uwzględniającą przeznaczenie deski oraz wagę i wzrost dedykowany konkretnej długości deski snowboardowej.


W przypadku problemów z doborem właściwego rozmiaru deski snowboardowej zapraszamy do kontaktu z Nami, dołożymy starań by pomóc Ci wybrać egzemplarz „skrojony na miarę” twoich oczekiwań.


Salomon Trigger X

Wiązanie snowboardowe Salomon Trigger X to doskonały wybór dla osób poszukujących modelu o charakterze all mountain, który doskonale sprawdzi się w każdym terenie. 

Charakterystyka modelu Salomon Trigger X

Trigger jest wiązaniem snowboardowym, które spełni oczekiwania riderów na każdym poziomie zaawansowania. 

 To wiązanie o średniej twardości, które umożliwi Ci progres umiejętności i nie zrujnuje Twojego portfela. Model Trigger jest jednym z najciekawszych pozycji w lookbook'u Salomon Snowboards.

 

Budowa wiązania Salomon Trigger X

Konstrukcja wiązań Salomon Trigger X oparta jest podstawie, w ktorej budowei w 30% wykorzystano kompozyt co gwarantuje niska wagę i odpowiedni poziom wytrzymałości. Wewnątrz wiązania odnajdziemy pas SCS+ Full EVA Canted Footbed, który wykonany jest w pełni z tworzywa EVA co znacznie podwyższa poziom eliminowanych drgań i ułatwia precyzyjne przeniesienie energii bezpośrednio na krawędzie deski, a sam wewnętrzny pad posiada canting przez co stopy w jeszcze bardziej naturalny i anatomiczny sposób spoczywaja w wiązaniu.

Wiązanie snowboardowe Salomon Trigger posiada wewnętrzny canting czyli pochylenie padów pod kątem 2,5° zapewniają błyskawiczne wzmocnienie popu i pełną kontrolę krawędzi.

 

Salomon Trigger jest wiązaniem snowboardowym wyposażonym w pasek 3D Prime, który oferuje pewne połączenie butów z deską, zapewniając doskonałe dopasowanie, jak również poprzez naturalne ustawienie stóp eliminuje punkty ucisku co gwarantuje całodzienny komfort na stoku.

Za pełną stabilizację stopy odpowiada również dolny strap typu Locked Up, który zapewnia utrzymanie pozycji butów w wiązaniu i właściwe dociśnięcie przednie części butów. Strap ten pochodzi z wczesniejszych wersji flagowego modelu Hologram. Tak górny, jak i dolny strap wiązania Trigger X posiada pełną mikroregulację, która pozwala na beznarzędziowe dopasowanie i pełną optymalizację pozycji w wiązaniach.

 

Ten model posiada również łyżkę Trigger X dedykowaną temu modelowi posiada ergonomiczny kształt zapewniający najwyższy komfort i najskuteczniejsze połączenie z deską oraz anatomiczne dopasowanie.

 

Trigger X jest ultralekkim wiązaniem, którego podstawa w 30% stworzona jest z kompozytu a waga jednego wiązania to tylko 837 gramów.

 

Model ten jest wyposażony w aluminiowe pompki MP Ratchet, ich mechanizm zapadkowy zapewnia największą sprawność, korzyści wynikające z zastosowania MP Ratchet to lepsze dopasowanie, mniej uszkodzeń paska zaciskowego, większa siła i precyzja przy zapinaniu.

 

Tabela rozmiarów wiązań Salomon Snowboards znajduje się na ostatnim zdjęciu produktowym.

Dane techniczne

Styl Jazdy
ALL MOUNTAIN
Płeć
mężczyzna
Profil deski
HYBRYDA
Kształt deski
directional twin
Flex deski
3/10
Flex wiązań
4/10
isbn
DESKA SALOMON PULSE 163 L4053000+SALOMON L TRIGGER X BLACK L40767700

Bądź pierwszym, który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję.

Salomon jest francuskim producentem sprzętu sportowego, w tym sprzętu zimowego – narciarskiego i snowboardowego. Firma została założona w 1947 roku przez Francois'a Salomon'a. Firma specjalizuje się w produkcji sprzętu oraz akcesoriów wykorzystywanych do sportów zimowych. Od wielu lat Salomon tworzy niezawodny sprzęt narciarski oraz snowboardowy, który jest testowany przez najlepszych zawodników na świecie. Do teamu RACE należą: Klaus Kroell, Davide Simoncelli, Hannes Reichelt, Andreas Matt. Salomon mocno inwestuje również w freestylową scenę, tworząc team freeski (Mike Douglas,Thomas Krief, Henrik Windstedt) oraz snowboardowy (Jed Anderson, Chris Grenier, Louif Paradis, Jamie Nicholls, Bode Merrill, Jenny Jones oraz Kasia Rusin).

Inne produkty w tej samej kategorii:

MONTUJEMY WIĄZANIA 

Właściwe zamontowanie wiązań snowboardowych jest jedną z najważniejszych czynności przed wyjściem na stok. To integralna czynność, która łączy w sobie zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu, jak i poprawy Twoich umiejętności. Jeżeli nie umiesz sam dokonać montażu zdaj się na Nas i zgłoś swoja potrzebę podczas zamawiania towaru. Jeżeli jednak chcesz dokonać tej czynności samodzielnie zapoznaj się z naszym poradnikiem, który wyjaśni wszelkie montażowe zawiłości.

Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ SPRZĘT?

Zastanawiasz się jaką deskę wybrać? Nie jesteś pewny czy poszczególne elementy zestawu będą ze sobą współgrały? A może zwyczajnie chcesz upewnić się w swoim wyborze – opcja kontaktu mailowego bądź telefonicznego jest właśnie po to. Czekamy na Twoje zapytania, lata doświadczeń w branży dają Nam przeświadczenie, że niewiele w temacie sprzętu snowboardowego jest w stanie Nas zaskoczyć. Chętnie pomożemy, pytaj!

Dopasuj sprzęt

PORADY SPECJALISTÓW

Porady dotyczące wyboru danego modelu deski bądź wiązań, wybór właściwego buta snowboardowego bądź porównanie go z aktualnie używanym przez Ciebie. Przygotowanie oferty hurtowej bądź doradztwo w normalnej – koleżeńskiej atmosferze, właśnie tak działamy. Lata doświadczeń, zadowolonych i co ważne powracających do Nas klientów to najlepsza rekomendacja. Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię snowboardowe pytanie z dużą dozą pewności stwierdzamy, że mamy na nie odpowiedź.

Czytaj więcej

NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA W 24H

Złożenie zamówienia w dniu roboczym do godziny 13.00 jest równoznaczne z faktem, iż towar tego samego dnia opuści bramy naszego magazynu. Oferujemy asortyment nowy, pochodzący od dystrybutorów renomowanych marek. Cały dostępny towar zgromadzony jest w naszym magazynie co powoduje, że czas oczekiwania na zamówienie został ograniczony do minimum.

Czytaj więcej